2004 All-Americans


First Team Second Team
Offense
QB Brett Elliott, Jr., Linfield Nick Ohman, Sr., UW-Stout
RB Tony Sutton, Sr., Wooster Lance Moore, Sr., Hardin-Simmons
RB Mark Robinson, So., St. John Fisher Justin Bryson, Jr., Mary Hardin-Baylor
WR Nick Cushman, Sr., Albright Brad Musso, Sr., Wheaton
WR Casey Allen, Jr., Linfield Aaron Krepps, Jr., Washington and Jefferson
TE Vince Dargush, Sr., Ithaca Ross Adamczak, Sr., UW-Stevens Point
OT Jeff Oliver, Sr., Mary Hardin-Baylor Mike Zeifert, Jr., Augustana
OG Alex Bell, Sr., Hobart Jon Hart, Sr., Millikin
C Matt Bush, Sr., Mary Hardin-Baylor Tommy Fitzgerald, Sr., Christopher Newport
OG Adam Hernandez, Sr., Hardin-Simmons Jim Wallace, Sr., Wooster
OT Scott Blum, Sr., Rowan Garet Black, Sr., Hardin-Simmons
Defense
DE Jason Ripke, Jr., Simpson Johnny Josef, Sr., Mount Union
DT Joe Kearney, Sr., Wooster Alex Shafiro, Sr., Ithaca
DT Brandon Tisdale, Sr., Wilmington Jason Good, Jr., St. John's
DE Jason Trusnik, Jr., Ohio Northern Matt Lawless, So., Mt. St. Joseph
LB Brent Gailey, Sr. Hardin-Simmons Lenny Radtke, Jr., North Central
LB Brad DeHaven, Sr., Salisbury Michael Irvin, Sr., Buena Vista
LB Shaun Spisak, Sr., Mount Union Jeremy Vanisacker, Sr., Kalamazoo
CB Alex Hansen, Sr., Hardin-Simmons Brandon Fox, So., Carthage
S Jesse Clum, Sr., Mount Union Kyle Hausler, Jr., Capital
S Rocky Myers, Sr., Wesley Frank Pilato, Sr., Washington and Jefferson
CB Jordan Talge, Sr., Concordia-Moorhead Will Galusha, So., Hardin-Simmons
Specialists
K Will Bean, Sr., St. John Fisher Mike Clark, Sr., Augustana
P Kevin Soflkiancs, Fr., Baldwin-Wallace Dan Eggertsson, Sr., Franklin & Marshall
RET Eric Esch, So., Illinois Wesleyan Marcus Washington, Jr., Bridgewater (Va.)

 


Third Team Honorable Mention
Offense
QB Zac Bruney, Sr., Mount Union John Port, Jr., Albright
RB Phil Porta, So., Bethel Brett Trichilo, Sr., Wilkes
RB Dante Washington, Sr., Carthage Garrett Granberg, Sr., Wheaton
WR Scott Burnoski, Sr., UW-La Crosse David Carmon, So., Delaware Valley
WR George Carter, Sr., Linfield Andrew Passanante, Sr., Concordia-Moorhead
TE Matt Ross, Sr., Texas Lutheran Jon Branche, So., RPI
OT Victor DeBoer, Sr., John Carroll Ranardo Whitaker, Sr., Bridgewater (Va.)
OG Bryan Ramirez, Jr., Mary Hardin-Baylor Lamont Moore, Sr., Shenandoah
C Brian Dini, Sr., Wheaton Tommy Ford, Sr., Trinity (Texas)
OG Frank Iachette, Sr., Montclair State Dan Wingler, Sr., Monmouth
OT Brad Kassner, Sr., Wittenberg Nick Dider, Sr., Concordia-Moorhead
Defense
DE Mike Lewis, Jr., Adrian Quinn Longhurst, Sr., Cal Lutheran
DT Jake Vieck, Sr., Rose-Hulman Tony Ventresco, Sr., Westminster (Pa.)
DT Lawrence Frierson, Sr., Bridgewater (Va.) Chris Lawrence, Sr., Tufts
DE Keith Zunker, Sr., Mary Hardin-Baylor Andy Mizak, So., Wooster
LB Andrew Erby, Sr., Delaware Valley Mike McClain, Sr., Rowan
LB Taz Wallace, So., Adrian Brenton Brady, Jr., Alfred
LB Mark Sanger, Sr., Central Michael Bryant, Jr., Occidental
CB Byron Westbrook, So., Salisbury Robbie Parry, Jr., Aurora
S Kennard Davis, Sr., Thiel Brian Harnish, Sr., Fitchburg State
S Adrian Herndon, Jr., Bridgewater (Va.) Aaron Goldstein, Sr., Trinity (Conn.)
CB Trey Bell, Sr., UW-Whitewater Micheaux Robinson, Sr., Otterbein
Specialists
K Cameron Collings, Jr., Whitworth Holt Storrie, Fr., Texas Lutheran
P Christian Adams, Sr., Guilford Chris Kemmerer, So., Buena Vista
RET Brandon Hazenberg, Jr., Linfield Jared May, Jr., Hardin-Simmons
comments powered by Disqus
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:00 PM
Ursinus at Millersville
7:30 PM
Manchester at Trine
Live Stats
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
Live Stats
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Delaware Valley at Montclair State
TBA
Wilkes at Muhlenberg
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Hobart at Dickinson
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
Live Stats Video
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
Lycoming at Susquehanna
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
Video Audio
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Waynesburg at Muskingum
Live Stats
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats Video
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
Live Stats Audio
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
6:00 PM
Redemption Christian College at Southern Virginia
Live Stats
7:00 PM
Guilford at Greensboro
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Catholic at McDaniel
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.