Centennial Conference Link to official site

2002 CC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 7 Ursinus  20  Washington and Jefferson  63  Final
  Juniata  26  Dickinson  9  Final
  Franklin and Marshall  13  Oberlin  6  Final
  Bridgewater  23  McDaniel  20  Final
  Merchant Marine  3  Muhlenberg  54  Final
  Gettysburg  31  Lebanon Valley  10  Final

Sep. 14 Johns Hopkins  21  Washington and Lee  14  Final
  Dickinson  3  Hobart  27  Final
  McDaniel  27  Susquehanna  7  Final
  Cal Lutheran  32  Muhlenberg  40  Final
  Hampden-Sydney  37  Gettysburg  22  Final
  Catholic  6  Franklin and Marshall  13  Final

Sep. 21 Ursinus  10  Franklin and Marshall  34  Final
  Muhlenberg  28  Dickinson  21  Final
  Rochester  28  Johns Hopkins  41  Final
  Gettysburg  6  McDaniel  28  Final

Sep. 28 Dickinson  38  Albright  31  Final
  McDaniel  37  Ursinus  14  Final
  Averett  10  Gettysburg  45  Final
  Franklin and Marshall  22  Muhlenberg  68  Final
  Carnegie Mellon  7  Johns Hopkins  28  Final

Oct. 4 Gettysburg  21  Johns Hopkins  23  Final

Oct. 5 Ursinus  27  Mount Ida  24  Final
  Franklin and Marshall  0  Carnegie Mellon  21  Final
  Muhlenberg  14  McDaniel  35  Final

Oct. 12 Johns Hopkins  27  Ursinus  9  Final
  Franklin and Marshall  7  Dickinson  14  Final

Oct. 19 Muhlenberg  23  Johns Hopkins  10  Final
  Ursinus  27  Gettysburg  29  Final
  Hobart  35  Franklin and Marshall  21  Final
  Dickinson  0  McDaniel  20  Final

Oct. 26 Ursinus  14  Frostburg State  35  Final
  McDaniel  10  Franklin and Marshall  6  Final
  Gettysburg  0  Muhlenberg  41  Final
  Kean  14  Dickinson  21  Final
  Johns Hopkins  12  Randolph-Macon  17  Final

Nov. 2 Muhlenberg  43  Ursinus  0  Final
  Dickinson  10  Johns Hopkins  17  Final
  McDaniel  34  William Paterson  0  Final
  St. Lawrence  21  Gettysburg  49  Final

Nov. 9 Johns Hopkins  40  Franklin and Marshall  21  Final
  FDU-Florham  20  Ursinus  56  Final
  Union  13  Muhlenberg  44  Final
  Gettysburg  14  Dickinson  17  Final
  McDaniel  28  Bethany  17  Final

Nov. 16 Muhlenberg  8  Moravian  0  Final
  McDaniel  7  Johns Hopkins  27  Final
  Dickinson  14  Ursinus  6  Final
  Franklin and Marshall  20  Gettysburg  14  Final

Nov. 23 Moravian  7  McDaniel  21  Final
  Mass-Dartmouth  6  Muhlenberg  56  Final
  Johns Hopkins  24  Frostburg State  21  Final

Nov. 30 John Carroll  21  Muhlenberg  10  Final RC
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos