Centennial Conference Link to official site

2003 CC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 6 McDaniel  10  Bridgewater  13  Final
  Muhlenberg  14  Merchant Marine  22  Final
  Johns Hopkins  27  Rochester  9  Final
  Oberlin  6  Franklin and Marshall  30  Final
  Lebanon Valley  7  Gettysburg  52  Final
  Dickinson  28  Juniata  11  Final
  Ursinus  24  Susquehanna  17  Final

Sep. 13 Gettysburg  13  Hampden-Sydney  31  Final
  Christopher Newport  7  McDaniel  6  Final
  Hobart  16  Dickinson  17  Final
  Ursinus  26  Catholic  0  Final
  Washington and Lee  7  Johns Hopkins  36  Final
  Franklin and Marshall  16  Centre  30  Final

Sep. 20 Albright  37  Ursinus  19  Final
  Waynesburg  30  Gettysburg  31  Final
  Washington and Jefferson  36  Franklin and Marshall  14  Final
  Randolph-Macon  0  Johns Hopkins  24  Final

Sep. 21 Muhlenberg    Christopher Newport    TBA

Sep. 27 Johns Hopkins  21  Carnegie Mellon  0  Final
  Dickinson  0  Merchant Marine  21  Final
  Mount Ida  0  Ursinus  47  Final
  Gettysburg  23  Averett  7  Final
  McDaniel  22  Muhlenberg  9  Final

Oct. 4 Ursinus  20  McDaniel  24  Final
  Muhlenberg  41  Franklin and Marshall  20  Final
  Johns Hopkins  30  Dickinson  0  Final

Oct. 11 Dickinson  6  Muhlenberg  50  Final
  Franklin and Marshall  14  Johns Hopkins  37  Final
  McDaniel  20  Gettysburg  30  Final

Oct. 17 Gettysburg  7  Johns Hopkins  27  Final

Oct. 18 Franklin and Marshall  20  Hobart  28  Final
  Muhlenberg  27  Ursinus  7  Final
  McDaniel  34  Dickinson  13  Final

Oct. 25 Johns Hopkins  6  Muhlenberg  14  Final
  McDaniel  13  Brockport  26  Final
  Dickinson  14  Franklin and Marshall  20  Final
  Gettysburg  14  Ursinus  3  Final

Nov. 1 Muhlenberg  26  Gettysburg  15  Final
  Ursinus  10  Johns Hopkins  49  Final
  Hampden-Sydney  21  Dickinson  20  Final
  Franklin and Marshall  7  McDaniel  21  Final

Nov. 8 Dickinson  24  Gettysburg  20  Final
  Muhlenberg  20  Union  15  Final
  Franklin and Marshall  37  Ursinus  17  Final
  Bethany  15  McDaniel  45  Final

Nov. 15 Moravian  0  Muhlenberg  24  Final
  Johns Hopkins  17  McDaniel  3  Final
  Gettysburg  13  Franklin and Marshall  14  Final
  Ursinus  10  Dickinson  36  Final

Nov. 22 Muhlenberg  20  Christopher Newport  24  Final
  King's  13  Johns Hopkins  41  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos