Illinois-Badger Conference Link to official site

2003 IBFC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 6 Elmhurst  44  Benedictine  13  Final
  Concordia (Wis.)  63  Carroll  0  Final
  Knox  28  Eureka  12  Final
  North Park  24  Greenville  17  Final
  Tri-State  13  Lakeland  30  Final
  MacMurray  10  Manchester  6  Final
  Lake Forest  33  Concordia-Chicago  21  Final

Sep. 13 Aurora  14  Trinity Int'l  20  Final
  Benedictine  0  North Central (Ill.)  55  Final
  Concordia-Chicago  22  Principia  33  Final
  Concordia (Wis.)  3  UW-Oshkosh  21  Final
  Eureka  0  Coe  37  Final
  Greenville  28  Westminster (Mo.)  27  Final
  Lakeland  17  Carthage  16  Final
  Washington U.  17  MacMurray  7  Final

Sep. 20 Millikin  48  Aurora  13  Final
  Benedictine  14  Carthage  44  Final
  Concordia-Chicago  6  Anderson  55  Final
  Wisconsin Lutheran  16  Concordia (Wis.)  21  Final
  North Park  23  Eureka  21  Final
  Greenville  14  Thomas More  38  Final
  Lakeland  23  UW-Oshkosh  26  Final

Sep. 27 Aurora  8  Concordia (Wis.)  42  Final
  Benedictine  33  Greenville  25  Final
  MacMurray  21  Concordia-Chicago  14  Final
  Eureka  0  Lakeland  51  Final

Oct. 4 Aurora  43  Benedictine  6  Final
  Concordia (Wis.)  48  Concordia-Chicago  0  Final
  Eureka  21  Greenville  38  Final
  MacMurray  7  Lakeland  53  Final

Oct. 11 Concordia-Chicago  10  Aurora  48  Final
  Benedictine  26  Eureka  28  Final
  Lakeland  20  Concordia (Wis.)  41  Final
  Greenville  13  MacMurray  21  Final

Oct. 18 Aurora  51  Eureka  0  Final
  MacMurray  13  Benedictine  15  Final
  Concordia-Chicago  7  Lakeland  49  Final
  Concordia (Wis.)  38  Greenville  7  Final

Oct. 25 Aurora  10  Lakeland  34  Final
  Concordia (Wis.)  48  Benedictine  0  Final
  Greenville  48  Concordia-Chicago  23  Final
  Eureka  6  MacMurray  30  Final

Nov. 1 MacMurray  12  Aurora  24  Final
  Benedictine  14  Concordia-Chicago  21  Final
  Eureka  7  Concordia (Wis.)  78  Final
  Lakeland  63  Greenville  13  Final

Nov. 8 Greenville  20  Aurora  36  Final
  Lakeland  61  Benedictine  34  Final
  Concordia-Chicago  28  Eureka  26  Final
  Concordia (Wis.)  35  MacMurray  14  Final

Nov. 15 Valparaiso  44  Aurora  26  Final
  Blackburn  21  MacMurray  28  Final

Nov. 22 Concordia (Wis.)  13  UW-La Crosse  52  Final
NCAA Playoffs
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos