New England Football Conference Boyd Link to official site

2004 NEFC_Boyd schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Worcester State  16  Nichols  8  Final
  Endicott  2  WPI  47  Final
  Husson  28  Salve Regina  35  Final
  St. Anselm  24  Plymouth State  0  Final

Sep. 5 Mass-Dartmouth  13  Merrimack  37  Final

Sep. 11 Plymouth State  10  Mass-Dartmouth  12  Final
  Bridgewater State  37  Nichols  34  Final
  Framingham State  6  MIT  35  Final
  Westfield State  21  Western New England  26  Final
  Western Connecticut  44  Salve Regina  14  Final
  RPI  42  Endicott  7  Final
  Fitchburg State  3  Curry  14  Final

Sep. 18 Plymouth State  14  William Paterson  43  Final
  Fitchburg State  27  Western New England  6  Final
  Maine Maritime  0  Curry  30  Final
  Nichols  7  Westfield State  22  Final
  Endicott  36  Framingham State  6  Final
  Worcester State  27  Salve Regina  0  Final
  Mass-Dartmouth  12  Bridgewater State  6  Final
  MIT  9  Massachusetts Maritime  6  Final

Sep. 25 Salve Regina  18  Nichols  36  Final
  Norwich  20  Plymouth State  9  Final
  MIT  0  Worcester State  33  Final
  Western New England  21  Endicott  44  Final
  Curry  13  Mass-Dartmouth  18  Final

Oct. 2 Western Connecticut  45  Plymouth State  13  Final
  Maine Maritime  0  Nichols  41  Final
  Mass-Dartmouth  7  Endicott  14  Final
  Western New England  37  Salve Regina  27  Final
  Curry  32  MIT  0  Final

Oct. 9 Endicott  17  Fitchburg State  52  Final
  Nichols  20  Mass-Dartmouth  10  Final
  MIT  14  Western New England  24  Final
  Salve Regina  13  Curry  65  Final

Oct. 16 Mass-Dartmouth  27  MIT  14  Final
  Plymouth State  0  Springfield  55  Final
  Western New England  44  Framingham State  20  Final
  Nichols  10  Curry  36  Final

Oct. 17 Endicott  23  Salve Regina  14  Final

Oct. 23 MIT  7  Nichols  35  Final
  Mass-Dartmouth  41  Western New England  15  Final
  Curry  32  Endicott  7  Final
  Husson  21  Plymouth State  33  Final
  Bridgewater State  40  Salve Regina  33  Final

Oct. 30 Curry  47  Western New England  16  Final
  Buffalo State  26  Plymouth State  0  Final
  Nichols  3  Endicott  17  Final
  Massachusetts Maritime  0  Mass-Dartmouth  54  Final

Oct. 31 Salve Regina  28  MIT  14  Final

Nov. 6 Westfield State  7  Curry  34  Final
  Western New England  35  Nichols  31  Final
  MIT  17  Endicott  47  Final
  Salve Regina  7  Mass-Dartmouth  28  Final
  Plymouth State  14  Mount Ida  28  Final

Nov. 13 Fitchburg State  7  Curry  17  Final
@ Worcester St.

Nov. 20 Mass-Dartmouth  19  Ithaca  36  Final
  Curry  16  Hobart  35  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:30 PM
Manchester at Trine
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Hobart at Dickinson
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Lycoming at Susquehanna
TBA
Guilford at Greensboro
TBA
Delaware Valley at Montclair State
TBA
Wilkes at Muhlenberg
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.