Old Dominion Athletic Conference Link to official site

2010 ODAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Hampden-Sydney  45  Averett  30  Final
  Randolph-Macon  54  Methodist  14  Final
  Emory and Henry  23  Ferrum  17  Final - 2OT
  Washington and Lee  7  Franklin and Marshall  35  Final RC
  Bridgewater  19  St. Vincent  14  Final
  Catholic  16  Shenandoah  13  Final RC
  Greensboro  17  Guilford  15  Final RC

Sep. 11 Washington and Lee  48  Sewanee  17  Final
  Shenandoah  31  Bridgewater  38  Final RC
  Emory and Henry  28  Greensboro  6  Final
  Newport News  32  Catholic  42  Final
  N.C. Wesleyan  19  Hampden-Sydney  21  Final
  Johns Hopkins  37  Randolph-Macon  41  Final
Note Time Change!
  Methodist  26  Guilford  21  Final RC

Sep. 18 McDaniel  24  Catholic  14  Final RC
  Virginia-Wise  10  Emory and Henry  20  Final
  Shenandoah  14  Randolph-Macon  42  Final RC RC
  Guilford  9  Averett  45  Final
  Sewanee  0  Hampden-Sydney  38  Final

Sep. 25 Hampden-Sydney  32  Salisbury  28  Final
  Methodist  6  Emory and Henry  49  Final
  Frostburg State  14  Randolph-Macon  48  Final RC
Family Weekend
  Averett  20  Washington and Lee  10  Final RC
  Catholic  31  Albright  41  Final RC
60th Annual Rajah Shriners Pretzel Bowl
  Ferrum  24  Bridgewater  35  Final RC

Sep. 30 Southern Virginia  23  Bridgewater  32  Final
@ Salem, VA

Oct. 2 Randolph-Macon  34  Emory and Henry  22  Final RC
  Washington and Lee  55  Guilford  29  Final RC RC
  Hampden-Sydney  35  Catholic  27  Final

Oct. 9 Catholic  28  Randolph-Macon  56  Final
  Hampden-Sydney  24  Bridgewater  17  Final
  Guilford  21  Southern Virginia  36  Final
  Emory and Henry  24  Washington and Lee  45  Final

Oct. 16 Randolph-Macon  28  Washington and Lee  42  Final RC
  Bridgewater  56  Guilford  27  Final RC
  Emory and Henry  10  Hampden-Sydney  48  Final

Oct. 23 Washington and Lee  35  Bridgewater  34  Final RC RC
  Guilford  21  Randolph-Macon  59  Final
Homecoming
  Catholic  33  Emory and Henry  31  Final

Oct. 29 Washington and Lee  49  Catholic  14  Final

Oct. 30 Emory and Henry  10  Bridgewater  24  Final RC
  Guilford  20  Hampden-Sydney  49  Final RC

Nov. 6 Hampden-Sydney  27  Washington and Lee  38  Final RC
  Bridgewater  31  Randolph-Macon  26  Final RC
  Catholic  23  Guilford  22  Final RC

Nov. 13 Randolph-Macon  28  Hampden-Sydney  31  Final RC
  Washington and Lee  45  Juniata  3  Final RC
  Bridgewater  38  Catholic  28  Final RC
  Guilford  3  Emory and Henry  27  Final RC

Nov. 20 Washington and Lee  14  Thomas More  42  Final RC
  Montclair State  16  Hampden-Sydney  14  Final RC
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
Video
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
Video Live Stats
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
Live Stats
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Video Live Stats
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
Audio
1:00 PM
Hobart at Brockport
Live Stats Audio
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
Audio
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Video Live Stats Audio
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
Video Live Stats
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
Audio
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
McPherson at Nebraska Wesleyan
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
Live Stats Audio
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
Video
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Albright at Salisbury
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
Audio
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Video Live Stats Audio
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
Central at Whitworth
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
Live Stats Audio
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats