2002 Division III football schedule

Previous seasons:

2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999

83

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 16 Brockport  17  No. 15 Wesley  6  Final
Nov. 16 Capital  6  No. 9 John Carroll  16  Final
Nov. 16 Mount St. Joseph  7  No. 21 Thomas More  30  Final
Nov. 16 No. 13 Pacific Lutheran  46  Puget Sound  0  Final
Nov. 16 UW-River Falls  34  No. 7 UW-Platteville  29  Final
Nov. 16 No. 4 North Central (Ill.)  20  Elmhurst  13  Final
Nov. 16 McDaniel  7  No. 10 Johns Hopkins  27  Final
Nov. 16 No. 25 St. John Fisher  34  Utica  13  Final
Nov. 16 Trinity (Texas)  38  No. 23 Millsaps  6  Final
Nov. 16 Willamette  20  No. 2 Linfield  32  Final
Nov. 16 RPI  27  No. 8 Hobart  34  Final
Nov. 16 No. 3 Mary Hardin-Baylor  59  McMurry  7  Final
Nov. 16 No. 14 Illinois Wesleyan  23  Millikin  27  Final
Nov. 16 No. 5 UW-Whitewater  20  No. 11 UW-Oshkosh  21  Final
Nov. 16 Ohio Northern  28  No. 18 Heidelberg  0  Final
Nov. 16 No. 24 Ithaca  12  Cortland  16  Final
Nov. 16 No. 20 Franklin  12  Hanover  57  Final
Nov. 16 DePauw  7  No. 17 Wabash  35  Final PH
Nov. 16 Augustana  14  No. 19 Wheaton (Ill.)  38  Final
Nov. 16 No. 12 Wittenberg  14  Wooster  9  Final
Nov. 16 Wilmington  0  No. 1 Mount Union  62  Final
Nov. 15 Kean  14  TCNJ  55  Final
Nov. 16 Ferrum  7  Christopher Newport  35  Final
Nov. 16 St. Lawrence  7  Hartwick  68  Final
Nov. 16 Mount Ida  6  Assumption  23  Final
Nov. 16 Delaware Valley  35  FDU-Florham  29  Final
Nov. 16 Wisconsin Lutheran  29  Olivet  43  Final
Nov. 16 Centre  30  Rose-Hulman  29  Final
Nov. 16 East Texas Baptist  16  Mississippi College  9  Final
Nov. 16 Hardin-Simmons  42  Austin  24  Final
Nov. 16 Upper Iowa  32  Simpson  45  Final
Nov. 16 Union  27  Springfield  55  Final
Nov. 16 New Jersey City  28  William Paterson  19  Final
Nov. 16 Washington and Lee  6  Greensboro  0  Final
Nov. 16 Coe  28  Loras  20  Final
Nov. 16 Marietta  31  Muskingum  25  Final
Nov. 16 Juniata  24  Lycoming  55  Final
Nov. 16 Washington and Jefferson  7  Buffalo State  3  Final
Nov. 16 Chapman  22  Menlo  44  Final
Nov. 16 Central  33  Luther  3  Final
Nov. 16 Dickinson  14  Ursinus  6  Final
Nov. 16 Texas Lutheran  24  Sul Ross State  21  Final
Nov. 16 Waynesburg  29  Westminster (Pa.)  33  Final
Nov. 16 UW-La Crosse  28  UW-Stout  27  Final
Nov. 16 Bridgewater  34  Catholic  13  Final
Nov. 16 Manchester  12  Anderson  35  Final
Nov. 16 Occidental  22  La Verne  24  Final
Nov. 16 Howard Payne  46  Louisiana College  38  Final
Nov. 16 Chowan  0  Averett  27  Final
Nov. 16 Defiance  29  Bluffton  6  Final
Nov. 16 Carthage  52  North Park  22  Final
Nov. 16 Wartburg  58  Buena Vista  3  Final
Nov. 16 Chicago  49  Case Western Reserve  39  Final
Nov. 16 WPI  23  Plymouth State  13  Final
Nov. 16 Albright  12  Widener  13  Final
Nov. 16 UW-Stevens Point  10  UW-Eau Claire  21  Final
Nov. 16 Dubuque  13  Cornell  50  Final
Nov. 16 Cal Lutheran  39  Whittier  17  Final
Nov. 16 Franklin and Marshall  20  Gettysburg  14  Final
Nov. 16 Hiram  3  Earlham  28  Final
Nov. 16 Wilkes  7  King's  34  Final
Nov. 16 MacMurray  35  Blackburn  0  Final
Nov. 16 Adrian  24  Kalamazoo  0  Final
Nov. 16 Guilford  0  Emory and Henry  10  Final
Nov. 16 Westfield State  0  Mass-Dartmouth  16  Final
Nov. 16 Norwich  21  Western Connecticut  31  Final
Nov. 16 Whitworth  35  Lewis and Clark  7  Final
Nov. 16 Susquehanna  33  Lebanon Valley  28  Final
Nov. 16 Methodist  12  Shenandoah  20  Final
Nov. 16 Rochester  39  Carnegie Mellon  35  Final
Nov. 16 Lakeland  33  Colorado College  21  Final
Nov. 16 Albion  21  Hope  24  Final
Nov. 16 Muhlenberg  8  Moravian  0  Final
Nov. 16 Rowan  48  Montclair State  12  Final
Nov. 16 Otterbein  0  Baldwin-Wallace  56  Final
Nov. 16 Denison  22  Oberlin  30  Final
Nov. 16 Allegheny  30  Ohio Wesleyan  16  Final
Nov. 16 Salisbury  7  Frostburg State  37  Final
Nov. 16 Coast Guard  6  Merchant Marine  31  Final
Nov. 16 Gustavus Adolphus  14  Azusa Pacific  20  Final
Nov. 16 Tri-State  21  Malone  7  Final
Nov. 16 Randolph-Macon  0  Hampden-Sydney  7  Final
Nov. 16 Claremont-Mudd-Scripps  29  Redlands  39  Final
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
Video
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
Video Live Stats
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
Live Stats
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Video Live Stats
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
Audio
1:00 PM
Hobart at Brockport
Live Stats Audio
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Video Live Stats Audio
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
Video Live Stats
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
Audio
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
McPherson at Nebraska Wesleyan
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
Live Stats
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
Video
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Albright at Salisbury
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
Audio
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Video Live Stats Audio
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
Central at Whitworth
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
Live Stats
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats