2003 Division III football schedule

Previous seasons:

2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999
Date Away Home Time/Status Links
Oct. 18 Salisbury  21  Kean  0  Final
Oct. 18 MIT  3  Mass-Dartmouth  32  Final
Oct. 18 Coe  28  Central  14  Final
Oct. 18 Wilmington  0  Baldwin-Wallace  51  Final
Oct. 18 Susquehanna  20  Wilkes  59  Final
Oct. 18 Albion  18  Alma  21  Final
Oct. 18 Elmhurst  37  Millikin  47  Final
Oct. 18 Menlo  63  Chapman  14  Final
Oct. 18 Concordia (Wis.)  38  Greenville  7  Final
Oct. 18 Springfield  62  Plymouth State  0  Final
Oct. 18 Rochester  25  Union  37  Final
Oct. 18 MacMurray  13  Benedictine  15  Final
Oct. 18 Macalester  8  Ripon  49  Final
Oct. 18 Augsburg  9  St. John's  63  Final
Oct. 18 Rowan  34  Cortland State  31  Final
Oct. 18 McMurry  27  Mississippi College  25  Final
Oct. 18 Earlham  17  Denison  28  Final
Oct. 18 Chowan  7  Christopher Newport  31  Final
Oct. 18 Thiel  13  Westminster (Pa.)  14  Final
Oct. 18 Kenyon  6  Oberlin  9  Final
Oct. 18 Coast Guard  9  Western Connecticut  16  Final
Oct. 18 Blackburn  0  Northwestern (Minn.)  21  Final
Oct. 18 Simpson  10  Wartburg  21  Final
Oct. 18 Claremont-Mudd-Scripps  42  Whittier  7  Final
Oct. 18 Averett  32  Huntingdon  28  Final
@ St. James School
Oct. 18 Martin Luther  42  Crown  7  Final
Oct. 18 Westminster (Mo.)  61  Principia  12  Final
Oct. 18 Carroll  27  St. Norbert  63  Final
Oct. 18 St. Olaf  43  Hamline  13  Final
Oct. 18 Guilford  10  Bridgewater (Va.)  50  Final
Oct. 18 Washington and Lee  17  Hampden-Sydney  45  Final
Oct. 18 Ohio Northern  21  Marietta  13  Final
Oct. 18 Kalamazoo  35  Olivet  24  Final
Oct. 18 McDaniel  34  Dickinson  13  Final
Oct. 18 Chicago  0  Washington U.  28  Final
Oct. 18 Upper Iowa  21  Cornell  27  Final
Oct. 18 Alfred  33  Utica  13  Final
Oct. 18 Luther  19  Dubuque  14  Final
Oct. 18 St. Lawrence  7  Merchant Marine  21  Final
Oct. 18 Willamette  31  Puget Sound  21  Final
Oct. 18 Bethany  3  Washington and Jefferson  38  Final
Oct. 18 Catholic  32  La Salle  31  Final
Oct. 18 Framingham State  0  Western New England  28  Final
Oct. 18 Adrian  7  Hope  33  Final
Oct. 18 Concordia-Chicago  7  Lakeland  49  Final
Oct. 18 Methodist  37  Ferrum  34  Final
Oct. 18 Curry  22  Nichols  15  Final
Oct. 18 Massachusetts Maritime  0  Worcester State  42  Final
Oct. 18 Lebanon Valley  31  King's  44  Final
Oct. 18 Muhlenberg  27  Ursinus  7  Final
Oct. 18 Sewanee  14  Rhodes  34  Final
Oct. 18 Lawrence  14  Monmouth  50  Final
Oct. 18 Tri-State  8  Wisconsin Lutheran  45  Final
Oct. 18 Austin  24  Louisiana College  28  Final
Oct. 18 Maine Maritime  0  Fitchburg State  56  Final
Oct. 18 Bluffton  10  Hanover  52  Final
Oct. 18 Juniata  31  Albright  49  Final
Oct. 18 Loras  18  Buena Vista  15  Final
Oct. 18 North Park  17  Augustana  48  Final
Oct. 18 Widener  26  Frostburg State  19  Final
Oct. 18 UW-Eau Claire  28  UW-Stevens Point  31  Final
Oct. 18 Defiance  0  Mount St. Joseph  17  Final
Oct. 18 Salve Regina  20  Endicott  27  Final
Oct. 18 Waynesburg  45  Grove City  10  Final
Oct. 18 Rockford  42  Maranatha Baptist  14  Final
Oct. 18 Delaware Valley  38  Lycoming  27  Final
Oct. 18 Maryville (Tenn.)  0  Centre  33  Final
Oct. 18 Case Western Reserve  16  Carnegie Mellon  44  Final
Oct. 18 Cal Lutheran  62  Pomona-Pitzer  35  Final
Oct. 18 Texas Lutheran  21  East Texas Baptist  45  Final
Oct. 18 Bridgewater State  24  Westfield State  27  Final
Oct. 18 Otterbein  12  Muskingum  20  Final
Oct. 18 Grinnell  39  Knox  42  Final
Oct. 18 Hardin-Simmons  35  Sul Ross State  3  Final
Oct. 18 Assumption  41  Husson  12  Final
Oct. 18 Mount Ida  12  Norwich  35  Final
Oct. 18 Greensboro  13  Shenandoah  29  Final
Oct. 18 Aurora  51  Eureka  0  Final
Oct. 18 Montclair State  23  William Paterson  13  Final
Oct. 18 Emory and Henry  7  Randolph-Macon  10  Final
Oct. 18 Bowdoin  0  Trinity (Conn.)  51  Final
Oct. 18 Allegheny  26  Wooster  20  Final
Oct. 18 Colby  19  Hamilton  16  Final
Oct. 18 Middlebury  21  Bates  13  Final
Oct. 18 Wesleyan  0  Amherst  41  Final
Oct. 18 Tufts  10  Williams  23  Final
Oct. 18 Lake Forest  21  Illinois College  9  Final
Oct. 18 La Verne  12  Redlands  24  Final
Sep. 3: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:00 PM
Ursinus at Millersville
7:30 PM
Manchester at Trine
Live Stats
8:00 PM
Belhaven at Millsaps
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
Live Stats Video
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
Live Stats
7:00 PM
Wilkes at Muhlenberg
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
12:00 PM
Hobart at Dickinson
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
Live Stats Video
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Lycoming at Susquehanna
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
Video Audio Audio
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Waynesburg at Muskingum
Live Stats
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Live Stats Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats Video
1:30 PM
Wittenberg at Capital
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
Live Stats
1:30 PM
Monmouth at Hope
Live Stats Audio
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
Live Stats
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
George Fox at La Verne
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
6:00 PM
Redemption Christian College at Southern Virginia
Live Stats
7:00 PM
Guilford at Greensboro
Live Stats
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Frostburg State at Geneva
7:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris University (Ill.)
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Catholic at McDaniel
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
Maintenance in progress.