2003 Division III football schedule

Previous seasons:

2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999
Date Away Home Time/Status Links
Oct. 31 Westminster (Mo.)  28  Martin Luther  21  Final
Oct. 31 Principia  55  Trinity Bible (N.D.)  0  Final
Oct. 31 Rockford  34  Minnesota-Morris  27  Final
Oct. 31 Blackburn  12  Crown  21  Final
Oct. 31 Maranatha Baptist  7  Northwestern (Minn.)  32  Final
Nov. 1 North Park  0  Millikin  56  Final
Nov. 1 Hampden-Sydney  21  Dickinson  20  Final
Nov. 1 Western Connecticut  38  WPI  49  Final
Nov. 1 Western New England  10  Curry  24  Final
Nov. 1 Franklin and Marshall  7  McDaniel  21  Final
Nov. 1 Cortland State  43  Utica  7  Final
Nov. 1 Texas Lutheran  0  Mississippi College  31  Final
Nov. 1 Centre  34  DePauw  28  Final - OT
Nov. 1 Grove City  28  Alfred  21  Final
Nov. 1 William Paterson  22  Mount Ida  26  Final
Nov. 1 Claremont-Mudd-Scripps  20  Cal Lutheran  31  Final
Nov. 1 Occidental  49  Colorado College  7  Final
Nov. 1 Illinois College  13  Knox  28  Final
Nov. 1 Wisconsin Lutheran  17  Hope  28  Final
Nov. 1 Frostburg State  33  Westminster (Pa.)  35  Final
Nov. 1 Mass-Dartmouth  37  Massachusetts Maritime  13  Final
Nov. 1 East Texas Baptist  30  Louisiana College  3  Final
Nov. 1 Endicott  7  Nichols  14  Final
Nov. 1 Hiram  8  Denison  17  Final
Nov. 1 Coe  7  Wartburg  24  Final
Nov. 1 Baldwin-Wallace  40  Capital  22  Final
Nov. 1 Chowan  24  Methodist  50  Final
Nov. 1 Austin  0  Howard Payne  42  Final
Nov. 1 Grinnell  17  St. Norbert  57  Final
Nov. 1 Hartwick  27  Union  37  Final
Nov. 1 Bridgewater (Va.)  28  Washington and Lee  3  Final
Nov. 1 Fitchburg State  50  Framingham State  7  Final
Nov. 1 FDU-Florham  22  Delaware Valley  40  Final
Nov. 1 Kean  19  Rowan  32  Final
Nov. 1 Lycoming  28  Juniata  14  Final
Nov. 1 Shenandoah  35  Averett  20  Final
Nov. 1 Trinity (Texas)  20  Rhodes  23  Final
Nov. 1 Upper Iowa  14  Buena Vista  43  Final
Nov. 1 Hanover  28  Washington and Jefferson  42  Final
Nov. 1 Simpson  42  Loras  14  Final
Nov. 1 McMurry  21  Sul Ross State  19  Final
Nov. 1 UW-Stout  33  UW-La Crosse  47  Final
Nov. 1 Ohio Wesleyan  42  Kenyon  28  Final
Nov. 1 Carleton  31  Hamline  7  Final
Nov. 1 Wilkes  49  Lebanon Valley  7  Final
Nov. 1 Puget Sound  25  Menlo  56  Final
Nov. 1 Rochester  14  Washington U.  16  Final
Nov. 1 Tri-State  41  Olivet  44  Final
Nov. 1 Bridgewater State  24  Worcester State  38  Final
Nov. 1 Case Western Reserve  23  Buffalo State  21  Final
Nov. 1 Muhlenberg  26  Gettysburg  15  Final
Nov. 1 Anderson  27  Mount St. Joseph  10  Final
Nov. 1 Coast Guard  49  Plymouth State  12  Final
Nov. 1 Azusa Pacific  23  Gustavus Adolphus  10  Final
Nov. 1 Albright  55  Susquehanna  31  Final
Nov. 1 Montclair State  34  TCNJ  31  Final
Nov. 1 Newport News  6  Bethany  30  Final
Nov. 1 Augustana  28  Elmhurst  21  Final
Nov. 1 Alma  24  Kalamazoo  23  Final
Nov. 1 Benedictine  14  Concordia-Chicago  21  Final
Nov. 1 Earlham  14  Oberlin  37  Final
Nov. 1 Defiance  20  Manchester  16  Final
Nov. 1 Monmouth  42  Carroll  35  Final
Nov. 1 Greensboro  6  Ferrum  34  Final
Nov. 1 Dubuque  6  Cornell  63  Final
Nov. 1 Whittier  21  La Verne  14  Final
Nov. 1 Emory and Henry  30  Catholic  16  Final
Nov. 1 Huntingdon  40  Southwest Assemblies of God  63  Final
Nov. 1 Maine Maritime  14  Westfield State  43  Final
Nov. 1 MIT  13  Salve Regina  27  Final
Nov. 1 MacMurray  12  Aurora  24  Final
Nov. 1 Lakeland  63  Greenville  13  Final
Nov. 1 Eureka  7  Concordia (Wis.)  78  Final
Nov. 1 Whitworth  14  Eastern Ore.  21  Final
Nov. 1 Carnegie Mellon  29  Chicago  27  Final
Nov. 1 Albion  21  Adrian  31  Final
Nov. 1 Brockport State  7  Thiel  0  Final
Nov. 1 Wilmington  21  Ohio Northern  34  Final
Nov. 1 Widener  22  Moravian  12  Final
Nov. 1 Luther  7  Central  14  Final
Nov. 1 Ripon  27  Beloit  10  Final
Nov. 1 Williams  26  Wesleyan  2  Final
Nov. 1 Bowdoin  17  Bates  20  Final
Nov. 1 Tufts  18  Colby  0  Final
Nov. 1 Hamilton  31  Middlebury  55  Final
Nov. 1 Randolph-Macon  14  Guilford  7  Final
Nov. 1 Trinity (Conn.)  20  Amherst  14  Final
Nov. 1 Lake Forest  43  Lawrence  6  Final
Nov. 1 Pomona-Pitzer  7  Redlands  9  Final
Sep. 3: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:00 PM
Ursinus at Millersville
7:30 PM
Manchester at Trine
Live Stats Video
8:00 PM
Belhaven at Millsaps
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
Live Stats Video
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
Live Stats
7:00 PM
Wilkes at Muhlenberg
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats Video
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
12:00 PM
Hobart at Dickinson
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
Live Stats Video
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
Live Stats Video Audio
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Lycoming at Susquehanna
Live Stats Video Audio
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
Live Stats
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
Video Audio Audio
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Waynesburg at Muskingum
Live Stats
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Live Stats Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats Video
1:30 PM
Centre at Hanover
1:30 PM
Buffalo State at Otterbein
1:30 PM
Wittenberg at Capital
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats Video
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
Live Stats Audio
1:30 PM
Monmouth at Hope
Live Stats Audio
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Buena Vista at UW-Platteville
Live Stats
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
Live Stats Video
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
Audio
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
3:30 PM
Beloit at Concordia-Chicago
4:00 PM
George Fox at La Verne
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
Live Stats
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
6:00 PM
Redemption Christian College at Southern Virginia
Live Stats
7:00 PM
Guilford at Greensboro
Live Stats
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Frostburg State at Geneva
7:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris University (Ill.)
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Catholic at McDaniel
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
Maintenance in progress.