2018 Division III football scoreboard

Previous: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998

Scoreboards by conference: Top 25 | ASC | CCC | Centennial | CCIW | E8 | ECFC | HCAC | IIAC | Independents | LL | MAC | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NACC | NCAC | NESCAC | NEWMAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | PAC | SAA | SCIAC | UMAC | USAC | WIAC

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 3 No. 1 Mount Union    Muskingum    1:30 PM V LS A
Nov. 3 Louisiana College    No. 2 Mary Hardin-Baylor    2:00 PM
Nov. 3 No. 3 St. Thomas    Gustavus Adolphus    2:10 PM V LS
Nov. 3 Cortland    No. 4 Brockport    2:00 PM V LS
Nov. 3 No. 5 North Central (Ill.)    No. 19 Illinois Wesleyan    2:00 PM V LS A
Nov. 3 No. 6 Frostburg State    Kean    1:00 PM V LS
Nov. 3 No. 7 Wesley    Salisbury    12:00 PM V LS
Nov. 3 No. 8 Hardin-Simmons    Belhaven    2:00 PM V LS A
Nov. 3 Hamline    No. 9 St. John's    2:00 PM V LS A
Nov. 3 UW-Stevens Point    No. 10 UW-Whitewater    2:00 PM V LS A
Nov. 3 No. 11 Linfield    Puget Sound    4:00 PM V LS A
Nov. 3 No. 12 UW-Oshkosh    UW-Eau Claire    2:00 PM V LS A
Nov. 3 No. 13 Washington and Jefferson    St. Vincent    1:00 PM V LS A A
Nov. 3 No. 14 Wittenberg    Ohio Wesleyan    1:00 PM V LS
Nov. 3 Heidelberg    No. 15 John Carroll    1:30 PM V LS A
Nov. 3 Adrian    No. 16 Trine    1:00 PM
Nov. 3 Waynesburg    No. 18 Case Western Reserve    2:00 PM V LS
Nov. 3 St. Lawrence    No. 20 RPI    12:00 PM LS
Nov. 3 No. 21 Delaware Valley    King's    1:00 PM LS
Nov. 3 No. 22 Wheaton (Ill.)    Carthage    2:00 PM V LS A A
Nov. 3 UW-River Falls    No. 23 UW-La Crosse    2:00 PM V LS A
Nov. 3 Ursinus    No. 24 Franklin and Marshall    1:00 PM V LS
Nov. 3 No. 25 Ithaca    Hobart    1:00 PM LS A
Nov. 3 MIT    Norwich    12:00 PM V LS
Nov. 3 Utica    Buffalo State    12:00 PM
Nov. 3 Merchant Marine    Catholic    12:00 PM V LS
Nov. 3 Western New England    Endicott    12:00 PM V LS
Nov. 3 Maine Maritime    Springfield    12:00 PM V LS
Nov. 3 Fitchburg State    Plymouth State    12:00 PM V LS
Nov. 3 Gallaudet    Husson    12:00 PM V LS
Nov. 3 Bridgewater State    Worcester State    12:00 PM LS
Nov. 3 WPI    Coast Guard    12:00 PM LS
Nov. 3 Massachusetts Maritime    Mass-Dartmouth    12:00 PM V LS LS
Nov. 3 Widener    FDU-Florham    12:00 PM V LS
Nov. 3 University of New England    Becker    12:00 PM LS
Nov. 3 Finlandia    Albion    12:00 PM V LS
Nov. 3 Nichols    Salve Regina    12:00 PM V LS
Nov. 3 Lake Erie    Thomas More    12:00 PM V LS
Nov. 3 Castleton    Dean    12:00 PM V LS
Nov. 3 Stevenson    Lycoming    12:00 PM V LS A
Nov. 3 Middlebury    Hamilton    12:30 PM V LS
Nov. 3 Johns Hopkins    Juniata    1:00 PM V LS
Nov. 3 Gettysburg    Muhlenberg    1:00 PM V LS
Nov. 3 Rowan    Montclair State    1:00 PM V LS A A
Nov. 3 Misericordia    Albright    1:00 PM V LS
Nov. 3 Rochester    Union    1:00 PM V LS A
Nov. 3 Colby    Tufts    1:00 PM
Nov. 3 Wesleyan    Williams    1:00 PM V LS
Nov. 3 Maryville (Tenn.)    Greensboro    1:00 PM LS
Nov. 3 Bethany    Thiel    1:00 PM LS
Nov. 3 Carnegie Mellon    Westminster (Pa.)    1:00 PM
Nov. 3 Christopher Newport    TCNJ    1:00 PM V LS
Nov. 3 Amherst    Trinity (Conn.)    1:00 PM V
Nov. 3 Kenyon    DePauw    1:00 PM V LS A
Nov. 3 Moravian    Dickinson    1:00 PM V LS
Nov. 3 Alma    Olivet    1:00 PM LS
Nov. 3 Kalamazoo    Hope    1:00 PM V LS
Nov. 3 Susquehanna    McDaniel    1:00 PM V LS
Nov. 3 Ferrum    Randolph-Macon    1:00 PM V LS A
Nov. 3 Lebanon Valley    Alvernia    1:00 PM V LS
Nov. 3 Anna Maria    Alfred State    1:00 PM LS
Nov. 3 Guilford    Shenandoah    1:00 PM LS
Nov. 3 St. John Fisher    Alfred    1:00 PM V LS A
Nov. 3 Allegheny    Wabash    1:00 PM V LS
Nov. 3 Hampden-Sydney    Washington and Lee    1:00 PM V LS A A
Nov. 3 Wooster    Denison    1:00 PM V LS A
Nov. 3 Emory and Henry    Bridgewater    1:00 PM V LS A
Nov. 3 Hartwick    Morrisville State    1:00 PM LS
Nov. 3 Methodist    LaGrange    1:00 PM V LS
Nov. 3 Huntingdon    N.C. Wesleyan    1:00 PM V V LS
Nov. 3 Oberlin    Hiram    1:00 PM
Nov. 3 William Paterson    Southern Virginia    1:00 PM
Nov. 3 Hampton    SUNY-Maritime    1:00 PM LS
Nov. 3 Northwestern (Minn.)    Westminster (Mo.)    1:00 PM V LS
Nov. 3 MacMurray    Martin Luther    1:00 PM
Nov. 3 Defiance    Earlham    1:30 PM V LS
Nov. 3 Wilmington    Capital    1:30 PM V LS LS
Nov. 3 Ohio Northern    Baldwin Wallace    1:30 PM V LS A A
Nov. 3 Sewanee    Centre    1:30 PM V LS
Nov. 3 Bluffton    Franklin    1:30 PM V LS
Nov. 3 Marietta    Otterbein    1:30 PM LS
Nov. 3 Anderson    Mount St. Joseph    1:30 PM LS
Nov. 3 Grove City    Geneva    1:30 PM V LS
Nov. 3 Rose-Hulman    Hanover    2:00 PM V LS
Nov. 3 East Texas Baptist    McMurry    2:00 PM V LS
Nov. 3 UW-Platteville    UW-Stout    2:00 PM LS
Nov. 3 Sul Ross State    Texas Lutheran    2:00 PM V LS A
Nov. 3 Washington U.    Millikin    2:00 PM V LS A
Nov. 3 Loras    Coe    2:00 PM V LS
Nov. 3 Augustana    Carroll    2:00 PM LS
Nov. 3 Concordia-Moorhead    St. Olaf    2:00 PM V LS A
Nov. 3 Chicago    Macalester    2:00 PM V LS
Nov. 3 Greenville    Iowa Wesleyan    2:00 PM
Nov. 3 Aurora    Benedictine    2:00 PM V LS
Nov. 3 Buena Vista    Nebraska Wesleyan    2:00 PM V LS A
Nov. 3 Concordia-Chicago    Wisconsin Lutheran    2:00 PM V LS
Nov. 3 Eureka    Lakeland    2:00 PM
Nov. 3 Bethel    Augsburg    2:00 PM V LS
Nov. 3 Concordia (Wis.)    Rockford    2:00 PM V LS
Nov. 3 Dubuque    Simpson    2:00 PM V LS
Nov. 3 St. Norbert    Beloit    2:00 PM V LS
Nov. 3 Cornell    Grinnell    2:00 PM V LS
Nov. 3 Luther    Wartburg    2:00 PM V LS
Nov. 3 Lawrence    Ripon    2:00 PM V LS
Nov. 3 Minnesota-Morris    St. Scholastica    2:00 PM V LS
Nov. 3 Birmingham-Southern    Millsaps    2:00 PM V LS
Nov. 3 Monmouth    Knox    2:00 PM V LS
Nov. 3 Illinois College    Lake Forest    2:00 PM V LS
Nov. 3 Trinity (Texas)    Austin    2:00 PM V
Nov. 3 North Park    Elmhurst    2:00 PM V LS
Nov. 3 Southwestern    Howard Payne    3:00 PM V LS
Nov. 3 Pomona-Pitzer    Occidental    4:00 PM V LS A
Nov. 3 George Fox    Pacific Lutheran    4:00 PM V LS
Nov. 3 Chapman    Claremont-Mudd-Scripps    4:00 PM LS
Nov. 3 Lewis and Clark    Whitworth    4:00 PM V A
Nov. 3 La Verne    Cal Lutheran    4:00 PM LS
Nov. 3 Willamette    Pacific    4:00 PM V V
Nov. 3 Brevard    Averett    5:00 PM LS
Nov. 3 Framingham State    Western Connecticut    5:00 PM V LS
Nov. 3 Hendrix    Rhodes    5:00 PM
Nov. 3 Bates    Bowdoin    5:30 PM V LS
Nov. 3 Redlands    Whittier    8:00 PM V LS A