2018 Division III football scoreboard

Previous: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998

Scoreboards by conference: Top 25 | ASC | CCC | Centennial | CCIW | E8 | ECFC | HCAC | IIAC | Independents | LL | MAC | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NACC | NCAC | NESCAC | NEWMAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | PAC | SAA | SCIAC | UMAC | USAC | WIAC

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 10 Marietta    No. 1 Mount Union    1:30 PM V LS A
Nov. 10 No. 2 Mary Hardin-Baylor    East Texas Baptist    3:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 3 Brockport    Morrisville State    1:00 PM LS
Nov. 10 Salisbury    No. 4 Frostburg State    1:00 PM V LS LS A
Nov. 10 Thomas More    No. 5 St. John's    2:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 6 UW-Whitewater    UW-Platteville    2:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 7 St. Thomas    Bethel    2:10 PM V LS A
Nov. 10 No. 8 Wesley    Christopher Newport    1:00 PM V LS
Nov. 10 McMurry    No. 9 Hardin-Simmons    2:00 PM V LS
Nov. 10 Baldwin Wallace    No. 10 John Carroll    1:30 PM V LS A
Nov. 10 No. 11 Washington and Jefferson    Waynesburg    1:00 PM V LS A
Nov. 10 UW-Stout    No. 12 UW-Oshkosh    3:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 13 Berry    Trinity (Texas)    2:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 14 Wittenberg    Wooster    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Millikin    No. 15 North Central (Ill.)    2:00 PM V LS
Nov. 10 No. 16 Trine    Kalamazoo    1:00 PM V LS
Nov. 10 No. 17 Illinois Wesleyan    North Park    2:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 18 Whitworth    Willamette    4:30 PM V LS A
Nov. 10 Union    No. 19 RPI    12:00 PM V LS A
Nov. 10 No. 20 Muhlenberg    Moravian    12:00 PM V LS
Nov. 10 No. 21 Delaware Valley    Widener    1:07 PM V LS
Nov. 10 Carnegie Mellon    No. 22 Case Western Reserve    2:00 PM V LS
Nov. 10 Elmhurst    No. 23 Wheaton (Ill.)    2:00 PM V LS
Nov. 10 Pacific    No. 24 Linfield    4:00 PM V LS
Nov. 10 McDaniel    No. 25 Johns Hopkins    12:00 PM V LS
Nov. 9 Kean    Rowan    7:00 PM V LS A
Nov. 10 Oberlin    Allegheny    TBA V LS A
Nov. 10 Coast Guard    Merchant Marine    12:00 PM V LS
Nov. 10 Maine Maritime    Catholic    12:00 PM V LS
Nov. 10 Salve Regina    Endicott    12:00 PM V LS
Nov. 10 Williams    Amherst    12:00 PM V LS
Nov. 10 FDU-Florham    Stevenson    12:00 PM V LS
Nov. 10 Westfield State    Western Connecticut    12:00 PM V LS
Nov. 10 Hamilton    Bates    12:00 PM V LS
Nov. 10 Husson    Plymouth State    12:00 PM V LS
Nov. 10 SUNY-Maritime    Gallaudet    12:00 PM
Nov. 10 Massachusetts Maritime    Bridgewater State    12:00 PM LS
Nov. 10 Curry    Nichols    12:00 PM V LS
Nov. 10 Springfield    MIT    12:00 PM V LS
Nov. 10 Framingham State    Worcester State    12:00 PM V LS
Nov. 10 Fitchburg State    Mass-Dartmouth    12:00 PM V LS
Nov. 10 Trinity (Conn.)    Wesleyan    12:00 PM V LS
Nov. 10 Norwich    WPI    12:00 PM V LS
Nov. 10 Anna Maria    Dean    12:00 PM V LS
Nov. 10 King's    Wilkes    12:00 PM V LS
Nov. 10 Ithaca    Cortland    12:00 PM V LS A
Nov. 10 Denison    Kenyon    12:00 PM V LS
Nov. 10 Alfred    Rochester    12:00 PM V LS A
Nov. 10 Alvernia    University of New England    12:00 PM V LS
Nov. 10 Tufts    Middlebury    12:30 PM V LS
Nov. 10 UW-La Crosse    UW-Eau Claire    12:30 PM V LS A
Nov. 10 Alma    Finlandia    1:00 PM
Nov. 10 Greensboro    Brevard    1:00 PM LS
Nov. 10 Montclair State    William Paterson    1:00 PM V LS
Nov. 10 Lycoming    Misericordia    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Bowdoin    Colby    1:00 PM V LS
Nov. 10 Westminster (Pa.)    Geneva    1:00 PM V LS
Nov. 10 Buffalo State    St. John Fisher    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Averett    Methodist    1:00 PM LS
Nov. 10 Franklin and Marshall    Gettysburg    1:00 PM V LS
Nov. 10 TCNJ    Southern Virginia    1:00 PM
Nov. 10 Hobart    St. Lawrence    1:00 PM V LS
Nov. 10 Becker    Western New England    1:00 PM V LS
Nov. 10 Juniata    Susquehanna    1:00 PM V LS LS
Nov. 10 St. Vincent    Bethany    1:00 PM V LS
Nov. 10 Albright    Lebanon Valley    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Dickinson    Ursinus    1:00 PM
Nov. 10 Hope    Adrian    1:00 PM V LS
Nov. 10 Shenandoah    Washington and Lee    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Alfred State    Castleton    1:00 PM V LS
Nov. 10 Olivet    Albion    1:00 PM V LS
Nov. 10 Randolph-Macon    Hampden-Sydney    1:00 PM V LS A A
Nov. 10 Guilford    Emory and Henry    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Hiram    Ohio Wesleyan    1:00 PM V LS
Nov. 10 N.C. Wesleyan    Maryville (Tenn.)    1:00 PM V LS
Nov. 10 Utica    Hartwick    1:00 PM V LS
Nov. 10 Howard Payne    Louisiana College    1:00 PM V LS A
Nov. 10 Greenville    Minnesota-Morris    1:00 PM V LS
Nov. 10 Wisconsin Lutheran    Concordia (Wis.)    1:00 PM V LS
Nov. 10 Coe    Luther    1:00 PM V
Nov. 10 Iowa Wesleyan    Northwestern (Minn.)    1:00 PM V LS
Nov. 10 St. Scholastica    MacMurray    1:00 PM LS
Nov. 10 Lake Forest    TBD    1:00 PM
Nov. 10 Lakeland    Aurora    1:00 PM V LS
Nov. 10 Benedictine    Concordia-Chicago    1:00 PM V LS
Nov. 10 DePauw    Wabash    1:07 PM V V LS A A
Nov. 10 Capital    Muskingum    1:30 PM V LS A
Nov. 10 Thiel    Grove City    1:30 PM V LS
Nov. 10 Ohio Northern    Heidelberg    1:30 PM V LS A A
Nov. 10 Otterbein    Wilmington    1:30 PM LS
Nov. 10 Earlham    Rose-Hulman    1:30 PM V LS
Nov. 10 Hanover    Franklin    1:30 PM V LS A
Nov. 10 Manchester    Anderson    1:30 PM V LS
Nov. 10 Defiance    Bluffton    1:30 PM V LS A
Nov. 10 Bridgewater    Ferrum    2:00 PM V LS A
Nov. 10 LaGrange    Huntingdon    2:00 PM V
Nov. 10 Carthage    Augustana    2:00 PM V LS A
Nov. 10 Rockford    Eureka    2:00 PM V LS
Nov. 10 Rhodes    Austin    2:00 PM V
Nov. 10 Texas Lutheran    Southwestern    2:00 PM V LS
Nov. 10 Carroll    Washington U.    2:00 PM V LS A
Nov. 10 TBA    Chicago    2:00 PM V
Nov. 10 Gustavus Adolphus    St. Olaf    2:00 PM V LS
Nov. 10 Centre    Birmingham-Southern    2:00 PM V LS
Nov. 10 Augsburg    Hamline    2:00 PM V LS
Nov. 10 Carleton    Concordia-Moorhead    2:00 PM V LS A A
Nov. 10 Simpson    Buena Vista    2:00 PM V LS A
Nov. 10 Wartburg    Dubuque    2:00 PM V LS
Nov. 10 Crown    Martin Luther    2:00 PM V LS
Nov. 10 Central    Loras    2:00 PM V LS
Nov. 10 Hendrix    Millsaps    2:00 PM V LS
Nov. 10 TBA    Lawrence    2:00 PM V
Nov. 10 Monmouth    TBA    2:00 PM
Nov. 10 UW-Stevens Point    UW-River Falls    3:00 PM V LS
Nov. 10 Cal Lutheran    Whittier    4:00 PM V LS
Nov. 10 Pacific Lutheran    Lewis and Clark    4:00 PM V LS A
Nov. 10 La Verne    Chapman    4:00 PM LS
Nov. 10 Occidental    Redlands    4:00 PM V LS LS A
Nov. 10 Claremont-Mudd-Scripps    Pomona-Pitzer    4:00 PM V LS
Nov. 10 Puget Sound    George Fox    4:30 PM V LS
Nov. 10 Belhaven    Sul Ross State    7:00 PM V LS A