Anderson (IN) vs. Taylor at Upland, Ind.
9/1/2011 at 7 p.m.
Anderson
6
Taylor (Ind.)
28
Scoring 1 2 3 4 Final
Anderson (0-1) 0 0 0 6 6
Taylor (Ind.) (1-0) 14 0 0 14 28
Upland, Ind. | Wheeler Stadium
PARTICIPANTS
Anderson Taylor (Ind.)
Uni. Player
2 Aaron Thomas
3 Jeremy Martin
4 Jared Millikan
5 Miles McCollum
6 Herman Pollard
9 Mike Burel
14 Dev Thompson
17 Marcus Spann
18 Nick Sharp
19 Kaleb Donahue
23 Joe Davidson
24 Tyrone Hines
25 Tyrece Love
27 Tyler Ganus
28 Todd Taylor
29 Torra McCollum
31 Zach Copas
33 Joe Julian
35 Akeem Hill
36 Jared Knox
37 Ada Mandeville
40 Co Christensen
41 Daniel Ingram
42 Clayton Hunter
43 Ke Fitzpatrick
44 Josh Compton
46 Dustin Snyder
48 Zack Farley
49 Matt Cook
51 Nate Moser
53 Adam Rue
55 ,detara Harvey
58 Jake Cheatham
65 Kent Shilts
66 Tyler Ayers
73 Will McClain
75 Cody Friend
76 Jason Samuels
77 Zack Sovine
78 Austin Gill
82 Walter Wheeler
84 J.t. Bouwman
85 Travis Woosley
87 Shane Peacock
90 Leonard Wells
98 Sean Brooks
99 Brandon Craig
TM TEAM
Uni. Player
1 Stephen Straits
2 Chris Stutzman
3 Darvon Blackmon
4 Jake Fidler
5 Nick Gathrite
7 A. Middlesworth
8 Jordan Bradford
9 Brett Currens
10 Luke Currens
11 Colton Martinez
13 Conor Olstad
16 Nick Freeman
17 Jake van Gilse
19 Cameron Parker
21 Travis Spitnale
23 Taylor Johnson
26 Robby Robbins
30 Taylor Borst
33 Isaac McGaughey
35 Jeremiah Carder
36 Brett Vacek
42 Garrett Wheeler
44 Bryan Onuselogu
45 Nahum Masimer
46 Matt Luckman
48 Nathan Boland
50 Caleb Hemmick
52 DeRahn Shields
81 Jared Perkins
82 Frank Willis
88 Cody Schwerin
89 N. Causey
93 Kendrick Adams
94 Josh Finch
95 Jake Shapley
98 Joe Yanaitis
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Anderson Taylor (Ind.)
Uni. Player
7 Smith, Westley
8 Brinson, Gryfen
10 Day, Tanner
11 Hurt, David
12 Priser, Colton
13 Dale, Clayton
15 Porter, Jeremy
16 Howe, Garrett
20 Flecker, Codie
21 Grevers, Ike
22 Frey, Seth
27 Brannon, Justin
30 Beverly, James
32 Johnson, D.J.
34 Overfield, Zach
38 Schuberth, Jame
39 Osswald, Jordan
45 Posey, Zach
47 Ridlen, Abe
50 Quinn, Joseph
52 Fields, Lane
54 Berry, Levi
56 Ash, Mario
57 Kyger, Tanner
59 Roudebush, Koby
60 Wingler, Steven
61 Briles, Benson
62 Rue, Andy
63 Strong, Steven
64 Childers, Jacob
67 Russell, Blake
68 Stephens, Grant
69 Mercer, Ryan
70 Gaard, Bobby
71 Wheeler, Nick
72 Moser, Tim
74 Cripe, Michael
79 Guhl, Jon
80 Davidson, Matt
81 Yager, Jake
83 Petry, Keenan
86 Gibbs, Joe
89 Kouns, Kenneth
91 Eibner,Kevin
92 Brazziel,Melvin
93 Wilsey,Jathan
94 Peters,Joe
95 Walton, Xavier
96 Robinson, Nic
97 Llerena, Luis
Uni. Player
6 Adam Sauder
12 Matt Orvis
15 Jonathan Keith
18 Griffin Lowe
22 Kyle Anderson
24 Jacob Schick
25 Jared Boddie
27 Alex Cook
29 Bryce Marsee
32 Ryan Robertson
41 Keegan DenUyl
43 Nathaniel Ryan
53 Sam Carnes
54 Caleb Tworek
55 Brian Donovan
57 Blake Cattrell
58 Dan McKenna
60 John Jones
61 Andrew Brill
62 Don Schember
63 S Fenstermacher
67 Steven Medlock
70 Justin Harvey
71 Brian Taylor
73 Zach Naylor
74 Alex Rehmert
75 Kenny Higgins
76 Evan Skirvin
80 Nate Anderson
84 Adam Handley
86 Kyle Rountree
87 T. Tomaszewski
90 Daniel Swain
91 Josh Dingledein
92 Dallas Schleg
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading