Pacific University vs. ClaremontMuddScripps at Claremont, CA
9/17/2011 at 7:00
Pacific
9
Claremont-Mudd-Scripps
28
Scoring 1 2 3 4 Final
Pacific (0-3) 0 3 6 0 9
Claremont-Mudd-Scripps (1-1) 7 7 7 7 28
Claremont, CA | Zinda Field
PARTICIPANTS
Pacific Claremont-Mudd-Scripps
Uni. Player
1 M. Villareal-Gomez
2Q P.j. Minaya
2 Chaz Bajet
3 Josh Brinkworth
5 Shane Feuerbach
6 Davis Jacobs
9 Marc Moody
10 T.c. Campbell
11 Sean Valente
13 Chris Santiago
15 Craig Bailey
20 Sam Bettencourt
21 Caleb Roher
32 Brandon Harms
24 Kamu Morita
26 Gunther Schultze
28 Kelson Kawai
29 Jordan Fukumoto
31 Cameron Yip
33 Bryce Kershner
36 Bryan Mills
42 Branden Abiva
43 Austin Schmidt
47 Tim Hastie
49 Landon Aano
50 Nick Reynolds
52 Devin Lagorio
54 Sean Bangs
75 Chrystian Johnson
76 Mike Smith
8K Aaron Koford
84 Matt Nyberg
88 Cameron Pumphrey
89 Blake Anthony
91 Eddie Carrillo
92 Kyle Treadway
TM TEAM
Uni. Player
1 Elijah Chiang
2 Alex Wheatley
5 Jake Weyerhaeuser
6 Peter Kimmey
7 Joey Liekweg
8 Eric Janicki
10 Nate Jiwanlal
11 Corbin Tognoni
12 Patrick Rooney
14 Michael Connell
16 Matt Howell
17 Kyle Hansen
19 Kris Otterholt
20 Ivan Gutierrez
23 Bryan Turkel
26 Corey Bickler
34 Trevor Beltz
35 Phil Crawford
39 Chet Corcos
40 Nick Nasse
41 Sam Bennett
42 Alex Chang
44 Max Winsberg
51 Sae Bin Park
55 Matthew Laredo
56 Ben Salzman
78 Eddie Mills
81 Alex Curtis
84 John Rizzo
85 Greg Wilson
89 Brett Collins
95 Daniel Andrew
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Pacific Claremont-Mudd-Scripps
Uni. Player
3D Harms, Brandon
4 Aiona, Ku
8 May, JT
18 Taylor, Brian
22 Clark, Conor
25 Alvarez, Austin
48 Cooper, Scotty
51 Dassonville, Hunter
57 Victorino, Aaron
65 Novero, Nikk
70 Dalton, Sean
72 Peterson, Kevin
73 Sattelmeier, Brandon
74 White, Jacob
77 Gietzen, Eric
79 Fujimoto, Andy
80 Selvey, Brandon
87 Marchbanks, Will
94 Wistock, Caleb
Uni. Player
4 Jackson Doyle
9 Freddie Levine
13 Jackie Coburn
15 Sean McKaveney
18 Ilan Bielas
21 Chris Fang
24 Eric Yee
25 Alex de Avila
31 Andrew Runde
33 Connor O'Boyle
45 Jesse Franklin
50 Jordan Santo
52 Garrison Adomian
53 Sam Perrella
54 Sam Jolly
58 Joshua Thomas
65 Jack Suster
70 Ross Sevy
71 Peter Clancy
74 Ugo Nwasike
75 Billy Ostermeyer
82 Lucas Agnew
93 Cameron Conley
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
Live Stats Audio
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
RPI at Norwich
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading