Mary Hardin-Baylor vs. Texas Lutheran at Seguin, Texas
11/11/2011 at 1 p.m.
Mary Hardin-Baylor
56
Texas Lutheran
17
Scoring 1 2 3 4 Final
Mary Hardin-Baylor (10-0) 35 14 7 0 56
Texas Lutheran (5-5) 7 7 3 0 17
Seguin, Texas | Matador Stadium
PARTICIPANTS
Mary Hardin-Baylor Texas Lutheran
Uni. Player
2 J.c. Hickman
3 Jarred Favorite
4 Geoff Myles
5 Denton Duke
6 Damian Davis
8 Tariekus Ellis
9 Ervin Johnson
10 Lidarral Bailey
11 Darren Parker
12 Elijah Hudson
13 Tucker Glaske
14 Brian Gallagher
15 Brodrick Crain
17 Jake Sims
18 Ryan Metcalf
19 D. Wassermann
20 Caleb Moore
21 Javolis Heard
22 Rocky Vaclavick
23 Javicz Jones
24 J. Beauregard
25 Tracy Cooper
26 Ty Neal
27 Mike Maldonado
28 Chad Peevey
31 Jer. Jefferson
32 Marcus Gayden
33 Ty Dooley
35 Blake Dempsey
37 Cody Jones
39 Tyler Walker
40 Robert Curl
41 Jor. Mullinnix
42 Chandler West
43 Bradlee Waddell
45 Deshon Kinsey
48 Andy McAteer
52 Allen Dixon
54 Josh Holt
55 Hunter Davis
57 Eathan Langdale
62 Jacob Hunter
64 Brandon Breiten
65 Nate Menkin
66 Montana Duncan
67 Sam Maxie
68 Alan Richard
70 Michael Coles
76 Rudy Nerio
77 Oliver Stone
80 Brady Engelmohr
84 Tyler Coker
86 Kamray Runnells
89 Oliver Houston
90 Diomonic Crawford
92 Korey Steward
93 Tim Bower
94 Marc Perez
95 Chris Brent
98 Silvio Diaz
99 D. Armstrong
TM TEAM
Uni. Player
1 Kyle McNally
2 Dominique Hardaway
3 Ryan Jones
4 Dillon Koop
6 Charles Cooper
7 Brent Peavy
8 Mitchell Bunger
11 Brian Box
13 Zack Weathersby
14 Adam McGuire
16 Bryan Hill
17 Quinnten Cleveland
19 Tanner Sparks
21 Allen Cain
22 Darnell Bohannon-Bey
23 Lewis Williams
25 Jordan Vines
26 Brian Dubose
27 Therron Jerome
28 Chris Chudej
29 Michael Kauffmann
30 Dakota Sebesta
32 Emmanuel Asahene
33 Travis Bell
35 Cedric Whitaker
36 Benjamin Munster
38 James Fowler
39 Grant Reber
42 Bradley Snowden
44 Delas Lancelin
48 Tyler Denman
52 Nick Waters
53 Walter Barreda
56 Marcus Ferree
58 Matt Cannata
61 Dalton Shafer
70 Josh Goodlow
71 Nico Ortiz
73 Jacob Laubach
76 Kendall Wilkerson
78 Matt Hochstrasser
83 Sherome Miller
84 Michael Soto
85 Cameron Peavy
88 Dustin Hannon
90 Rodrick Sparks
96 Bryan Doolittle
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Mary Hardin-Baylor Texas Lutheran
Uni. Player
1 Darius Wilson
3B Tyler Walker
3A Roger Sanchez
4A Chandler West
4B Chris Bell
7 Bronson Shaw
16 Blake Matherne
29 Eric Nelson
30 Stephen Salinas
34 Evan Ward
36 James Good
38 Chan. Sheffield
50 Sterling Cantue
51 Justen Ingram
56 Jonathen Lugo
59 Jonathan Green
75 Riley Holmes
78 Bryan Jones
81 Lance Larsen
82 Patrick Maline
87 Matt Shaeffer
91 Michael Vickers
96 Kevin Burnham
Uni. Player
5 Adrian Moya
9 Jordan Sims
12 Drake Cannon
15 Chad Ellis
18 Jonathan Horton
34 D'Vonte Daniels
37 Corbin Grobe
40 Zachary Sauers
41 Matt Schmitt
45 Nicholas Smith
46 Kory Robbins
47 Jeremy Linzer
49 Zane Benson
51 Garrett Blucher
55 Rogelio Cantu
59 Dylan Alexander
60 Casey Reyes
62 Michael G. Soto
63 Robert Harrison
64 Larry Cardenas
65 Seb. Velasquez
66 Joseph Zequeira
67 Rudy Pesina
69 Jesse Garza
72 Anth. Madrigal
74 Kyle Johnson
75 John Reyes Jr.
77 Jason Gaona
80 Tyler Wilson
81 Collin Bode
82 Jack Bolger
86 Jac Axel
87 Chisolm Ibeh
89 Jake Stewart
91 Ty. Brandenburg
93 Da. Jimerson
94 Jacob Badgett
95 Justin Rice
98 Kody Adams
10 10
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading