Earlham vs. Kenyon College at Gambier, OH
9/8/2012 at 1:00
Earlham
14
Kenyon
31
Scoring 1 2 3 4 Final
Earlham (0-2) 0 0 0 14 14
Kenyon (1-1) 7 7 10 7 31
Gambier, OH | McBride Field
PARTICIPANTS
Earlham Kenyon
Uni. Player
2 Domin Peterson
3 Marcus Coby
4 Ryan Acosta
5 Jo Edouassaint
6 Richa Martinez
7 Alonzo Toscano
8 Dakota McElley
10 Jalen Kenner
11 Lance Sherwood
12 Greg Valentin
13 Levi Simpson
14 Junior Jean
15 Matt Couch
17 Ben Ballinger
18 Alonzo Genelin
21 Adam Jolly
1 Kaleb Lingg
23 Tre Stephens
24 Terrell Scott
25 Justin Darden
32 Curtis-Webste Curtis-Webster
33 Alex Kerby
35 Tyler Teresa
36 Jaysn Murphy
44 Allen Eugene
45 Nate McCormack
49 Logan Goodwin
51 Kevin Bryant
52 Tyler Lawrence
54 Bob Endicott
56 Eric Parton
60 Kollin Wheat
61 Tj Sanders
64 Kyle Wagner
65 W Treminio
68 Stephen Morris
70 Zane Foster
85 Ryan Hayes
78 Bryan James
79 Robert Beeler
80 Andy Cain
TM TEAM
Uni. Player
1 Tyler Smith
2 Kye Duren
3 Blake Calcei
4 Bradley Couts
5 Brandon January
8 Andrew Allen
9 Brett Williams
10 Antonio Cataldo
11 Dan Shannon
12 Max Boyd
13 Dan Muller
15 Sam Howard
20 Will Clements
21 Casey Beaudoin
23 Carlo Gagliardo
24 Alec McQuiston
25 Nick Gasborro
26 Luke Bissinger
29 Reed Franklin
30 Sam McQuiston
31 Connor Gibbons
35 Jack McDonald
36 Zachary Morrow
39 Jordan Wehner
40 Cameron Ventling
43 David Espey
44 Nick Lapoint
46 Kolin Sullivan
48 Marquis Johnson
50 Michael Tuohy
53 Garrison Anderson
55 Cam Ash
65 William Brackett
67 Patrick Maher
74 Patrick Brady
77 Joe Magliulo
75 Andrew Neely
88 Greg McIntosh
89 Keith Jones
94 Ryan Rosen
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Earlham Kenyon
Uni. Player
9 Smith, Travis
31 Lozada-Yanez, Joel
34 Hammond, Corey
40 Wallace, Nathan
75 Dooley, Gabriel
85 Hayes, Ryan
89 Keolanui, Jacob
Uni. Player
6 J. Genachowski
7 Stuart Brown
22 Jamar Chicheste
33 Zachary Estella
42 Rodney Tucker
52 Daniel Waters
54 Andrew Maurer
59 M. Rodgers
64 Derek Bauer
72 James Cronin
73 Jason Hackett
76 Alex Oles
92 Abraham Lawall
18 18
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
RPI at Norwich
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading