Otterbein vs. Baldwin Wallace at Berea, Ohio
9/29/2012 at 1:30 pm
Otterbein
38
Baldwin Wallace
17
Scoring 1 2 3 4 Final
Otterbein (4-0) 10 14 0 14 38
Baldwin Wallace (3-1) 7 10 0 0 17
Berea, Ohio | George Finnie
PARTICIPANTS
Otterbein Baldwin Wallace
Uni. Player
2 Brice Frentzel
3 Wes McKeever
4 Steven Carpenter
5 Kiefer Hinkle
6 S. Brintlinger
7 Trey Fairchild
8 Eric Mitchell
9 Ben Sizemore
11 Aaron Kingcade
12 Connor Lucas
14 Nick Ganus
16 Troy Netter
17 Gabe Shively
18 Jaylin Kennedy
21 A. Korpieski
22 Brock Burzanko
24 Joey Robertson
25 Alana Gaither
26 Alex Cameron
27 Taylor Briggs
28 Jordan Benson
29 Tyler Mautz
30 Chad Pepper
31 Zachery Guilliozet
33 Ryan Moore
34 Jordan Bonifas
35 Peter Nolan
39 Jared Desensi
40 Matt Cantrell
41 Jordan Keaton
44 Patrick Coleman
45 Patrick Seesholtz
47 Zach Hamilton
49 Artie Douglas
54 Shane Little
55 Joshua Gebelle
64 Jonathon Smith
66 Grant Noppenberger
73 Donald Snell
77 Jon Busby
80 Chris Irwin
81 Tyler Hammond
86 Victor Scarpell
88 John Vincent
94 Zack Grieves
95 Joe Whitehead
TM Team
Uni. Player
1 Josh Masters
2 Josiah Holt
4 Spyro Spondyl
5 Kevin Johnson
6 Aaron Manders
7 Kory Gillissie
8 Mike McGervey
9 Sebastian Zuluaga
10 Clint Detmer
11 Pat Laguardia
12 Michael Slack
13 Andrew Dziak
14 Ryan O'Rourke
17 Brandon Mahaffey
18 Joe Kasper
19 Tyler Moeglin
20 Tyler Lohr
22 Jake Brandy
23 Brandon Russo
26 Dan O'Brien
27 Issac Reed iii
29 Zach Barley
30 Matt Torgler
31 Austin Cordova
33 Nick Milano
34 Cameron O'Rourke
35 Matt Harmon
37 Tom Goebel
38 Nolan Sordyl
39 Corey Meeks
40 Chris Mohler
42 David Flegal
43 Michael Stacchiotti
44 Brian Ellis
49 Jon Hofer
51 Allen Hopson
54 Alex Risman
55 Zac Wojciechowski
56 Rich Massaro
60 Jason Cook
61 Clay Wolf
63 Sean Hemlick
75 James Brantley
7A Thomas Iverson
80 Gabe Adams
81 Dan Reed
90 Luke Reimenschneider
92 Joe Fitch
94 Aaron Payne
97 Sam Gordon
98 Jon Gannon
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Otterbein Baldwin Wallace
Uni. Player
1A Cole Benner
1 T.J. Washington
3A Ryan Thombs
4A Josh Boros
7A Josh Bischel
10 Brick Davis
13 Jacob Stewart
15 Blaine Kelly
19 M. Greenwell
20 Chris Ryle
23 Preston Pearson
32 Tyler Bosson
36 Andrew Ervin
37 Ty Compton
38 Aaron Myers
42 Steve Frost
43 Chad Keith
46 Ian Jinks
48 Britt Wilder
50 Ryan Burton
51 E. Bergenstein
56 Craig Freeman
57 Chris Latimer
59 Brad Kinnison
60 J. Christoff
61 Z. Laframboise
62 J. McClenathan
65 Zach Cradduck
67 Lance Langel
68 Tyler Green
70 Ryan Mickle
71 Shane Oswalt
72 Rob Stollmer
82 Cory Usher
83 Travis Laird
84 Kyle Beck
85 Grant Smith
87 Artie Douglas
89 Dakota Anderson
90 Charles Kish
91 Chuck Thacker
92 Tevyn Young
93 Ben Zirzow
96 Logan Noble
98 Dante Camboni
99 Daniel Droulias
Uni. Player
3 Tim Smart
15 Sam Stretar
16 Tyler Moeglin
21 Bryan Boss
24 Kyle Dunne
25 Davonte Greer
32 Nick Cooper
36 A. Garrett
41 Nick Boron
45 Paul Guhde
46 Jake Opincar
47 Alex Hervey
48 Tyler Burdoff
50 A. Lautanen
52 Jeremy Lemieux
53 Dakota Makowski
57 Lucas Roberts
65 Kyle Augustitus
67 Josh Lane
71 Will Piening
72 Brennan Porter
76 Alex Lovasz
78 Brandon Slater
82 Ian Fleetwood
83 A. Magnacca
84 Tre Leonard
85 Bo Heinemann
86 Jake O'Connor
87 D. Schalmo
88 Kevin Krakora
89 Michael Taylor
91 Max Wagner
93 Dylan Minick
95 Pete Meadows
96 Dylan Tanner
99 J. Jackson-Ross
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading