Endicott vs. UMass Dartmouth at North Dartmouth, MA
10/20/2012 at 12:00 pm
Endicott
61
Mass-Dartmouth
15
Scoring 1 2 3 4 Final
Endicott (6-2) 23 24 7 7 61
Mass-Dartmouth (1-7) 6 0 2 7 15
North Dartmouth, MA | Cressy Field
PARTICIPANTS
Endicott Mass-Dartmouth
Uni. Player
1 Jimmy Nguyen
2 Jared Dibiase
3 Mark Stearns
4 Mike Murphy
5 Drew Frenette
6 Dave St. pierre
7 Oscar Moore
10 Nick Imprescia
11 Matt Smith
12 Mike Lago
13 Cameron Lett
14 Dylan Rushe
15 Ethan Curry
16 Jake Cox
17 Kyle Connolly
18 Ryan McLaughlin
19 Davas Wright
20 Mike Romanelli
21 Mike Wheeler
22 Jason Silva
23 Cody Sinnott
24 Sean Griffith
25 Andrew Lawson
26 Dave Anderson
27 Curtis Manuel
28 Daron Holloway
29 Andrew Cummings
30 David Odhiambo
32 Mark Theriault
33 Anthony Carter
35 Pj Bandini
39 Luke Somers
41 Rj Lynch
42 Michael Maldona
43 Kevin Caba
44 Kevin Pressey
47 Seth Monbleau
49 Nick Almeida
51 Michael Minerva
52 Eric Dwinell
53 Nick Kozlowski
54 Craig Lussier
55 Michael Marini
56 Bobby Gourdeau
66 Ian Suter
68 Alec Gatzogiann
71 Pat McMenimen
73 Andrew Edwards
74 Anthony Fulmine
75 Ryan Mrozek
76 Ryan Green
77 Rob Reinhard
78 Tom O'Donnell
79 Casey McDonnell
80 Adam McLaughlin
81 Alec Matys
83 Nate Lewis
84 Greg Dellorco
85 Lincoln Hanke
87 Cameron Hooper
89 Angel Lopez
91 Andrew Holfinge
92 Adam Pan
93 Joseph Vella
95 Brian Kalosky
97 Ansel Whittle
99 Marcell Cooper
TM Team
Uni. Player
2 Art Azatyants
3 O'Brian McHayle
4 Jordan Guyton
5 Darrien Furr
6 Brendan McNeish
9 Phil Vieira
10 Joe Texeira
11 Nick Hiou
12 Mario Rigali
13 Romari Berneche
14 Abiol Abonshade
15 Will McNamara
16 William Cotter
21 Edgar Osols
23 Jordan McDonald
24 Cody Merritt
25 Sam Bullock
26 Willia Bizcaino
28 Brett Croteau
30 Darryl Jennings
31 B Jalbert-Sulli
32 Kelvin Severino
33 Larry Gregory
34 Joune Fraser
37 Cy Lewis-Graves
39 Michael Okaka
40 Michael Waters
41 Chris Copeland
44 Nils Swenson
45 Jordan Owen
48 Jared Roulier
49 Nick Brett
50 Hunter Black
51 Derek Tarpey
52 Mike Thomas
54 Zach Nckeen
55 Justin Borden
56 Matt Rubino
58 Nick Costa
59 Taylor Smith
60 Willia Cardello
61 Robert Ponte
64 Nick Manganello
67 Jeff Cheng
71 Jake Walsh
75 Justin Chartier
77 Anthon Holloway
83 Jason Ferri
84 Evan McCarrick
85 Ryan Clifford
86 Steven Taroey
92 Lex Deegan
95 Donte Davis
98 Kevin Roche
99 Ben Mitsmenn
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Endicott Mass-Dartmouth
Uni. Player
1A Lang
2A Ghamo
2B Shulman
2C Donovan
3B Bohn
3A Farrell
3C Guthro
3D Grunbeck
4B Williams
4A Scribner
5B Thompson
8C Silveira
8A Gonzalez
8B Buckley
8 Solomon
9 Brannigan
31 Redding
34 Mawicke
36 Saintil
37 Murray
38 Mey
40 Offley
45 DiTomasso
46 Fiumedora
48 Sussingham
50 Kallas
57 Quinn
58 Thayer
59 Read
60 Harrington
61 Matthew McDonald
64 Mahoney
65 Murray
67 Rose
69 Vogel
72 Souza
82 Egizi
86 Craft
88 McKenna
90 Adams
94 Fortich
96 Beakey
98 Filomeno
Uni. Player
1 Bryant Joseph
7 Patrick Orlando
8 Mike Rodriguez
17 Joseph Martin
18 Liam Cosgrove
19 Kevin Herbert
20 Anthony LaRose
22 Shaquille Brummitt
35 Giovanni Ortiz
36 Anthony Lopez
38 Brendan Smith
42 Matt Stockbarger
43 Brinston Facey
46 Mike Gillan
53 Ryan Staunton
57 Joe Monsini
66 Joe Bertucci
68 Nick Martini
73 Bryan Onyechefule
74 James Aloisio
76 Ian Gow
78 Anthony Frometa
79 Maurizio Aguirre
81 Kiki Louis
82 A.J. Hoose
87 Nico Irano
88 Evan Puopolo
90 Anthony Ehikhamhen
94 Derrick St.Hill
96 Franz Moesinger
97 Mike Bird
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading