Eureka vs. Northwestern (Minn.) at St. Paul, Minn.
9/14/2013 at 1 p.m.
Eureka
26
Northwestern (Minn.)
9
Scoring 1 2 3 4 Final
Eureka (2-0) 0 14 6 6 26
Northwestern (Minn.) (0-2) 0 7 2 0 9
St. Paul, Minn. | Reynolds Field
PARTICIPANTS
Eureka Northwestern (Minn.)
Uni. Player
1 Eron Marquez
2 Jake Bane
3 Matt Mogged
5 Corey Dawson
6 Frankie Bray
7 Niko Rivera
9 Matt Stevenson
10 Ben Mills
12 Blake Robles
13 Tyler Winders
14 Dustin Fritsch
17 Dorell Baugh
18 Conrad Schumann
20 Cody Davis
21 Austin Pannell
22 Aaron Pearlman
23 Jacob Carls
25 Austin Andrews
26 Drew Duffy
27 Nick Blakey
28 Dakota Padilla
30 Tanner Evans
32 Gary Arvik
34 Kolton Merritt
39 Adam Green
43 Rick Martinez
44 Ty Cowin
45 Rocky Boyer
47 Stew McGinnis
51 Alex Anderson
52 Nate Atkins
54 Cody Johnson
58 Geoff Hudson
60 Jesse Sams
72 Matt Friend
74 Austin Horchem
77 Paul Webb
78 J.r. Lester
79 Javier Rivera
81 Nate Louis
84 D'Anthony Doss
89 Beau Anderson
93 Austin Blair
TM TEAM
Uni. Player
1 Justin Horsch
2 Zac Cash
3 Luke Couwenhove
4 Garrett Ostrom
5 Derek Ambrosen
6 Caleb Couwenhov
7 Jacob Fletcher
8 Cody Kielsa
9 Jesse Donahue
11 Grant Stroud
13 Nathan Van zee
14 Isaac Meredith
17 Kevin Langmade
18 Joe Sutton
19 Marshall Repp
21 Ricky Kuntemeyer
22 Josh Sinnen
23 Logan Jepsen
24 Austin Warner
25 Cameron Cox
26 Sam Andrews
27 Austin Stubbs
28 Luke Sommerlot
30 DJ Pyle
31 Evan Ostrom
33 Michael Dexter
40 Tyler Rust
44 Jordan Padgett
48 Casey Mcdermott
50 Ben Greener
51 Albin Sterneman
53 Ayeir Karnwie-Tuah
54 Jason Fox
57 Chris Kirby
64 Ben Evans
65 CJ Smith
68 Evan Voelker
83 Hayden Larson
85 Cody Carlson
88 Daniel Schultz
96 Matt Fox
99 Valentine Awasom
TM Team
DID NOT PARTICIPATE
Eureka Northwestern (Minn.)
Uni. Player
4 Darien Anthony
15 Cody Cloud
16 Jake Rutherford
19 Will Hansen
24 C. Watson
29 Robert Thompson
33 Josh Linder
35 Lee Edwards
36 Taylor Huber
38 Everett King
40 Tyler Railey
41 Chris Walls
42 Tyler Schuler
46 Donovan Lewis
49 Sam Dailey
53 Brandon Schuler
55 Hayden Ward
57 Austin Stearns
62 A. Rodriguez
64 Patrick Brinson
67 Wyatt Walsh
71 Nate Schroeder
73 Zach Thomas
75 Spencer Keene
76 Brandon Weed
80 Patrick Lindsey
82 Blake Lishka
85 Cody Followell
86 Tyler Hernandez
88 D. Wilson
91 Ben Reed
92 Gary Cecil
96 Sam Mitchell
Uni. Player
10 Ben Burkett
12 Grant Schoen
16 Corban Halbur
29 Alex Sanborn
32 Rico Roddy
35 Graham Eddy
36 Zach Duerwachte
37 Michael Chappel
39 Zach Swore
42 Isaac Siekawitc
43 Tchangu Byakwel
45 Kyle Anenson
47 Cody Vee
52 Jesse Hokanson
61 Micah Van Zee
70 Mikah Hardcastl
71 John Taylor
73 Jacob Jones
77 Connor Leach
78 Reggie Womack
81 Tim Borowski
82 Ethan Zepp
84 Brian Walters
89 PJ Etim
90 Jonathan Edward
91 Andy Waller
95 David Rodriguez
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
Live Stats Audio
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
RPI at Norwich
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading