Muskingum vs. Baldwin Wallace at Berea, Ohio
9/28/2013 at 2:00 pm
Muskingum
13
Baldwin Wallace
23
Scoring 1 2 3 4 Final
Muskingum (0-3) 0 0 7 6 13
Baldwin Wallace (2-1) 7 6 7 3 23
Berea, Ohio | George Finnie
PARTICIPANTS
Muskingum Baldwin Wallace
Uni. Player
2 Wes Rataiczak
3 Cody Williams
4 Dominick Williams
5 Darell Jones
7 David Carroll
8 Erik Hall
9 Alvin Taylor
13 Cody Debo
16 Mason Bates
18 Ethan Jones
20 Alex Adams
22 Desmond Waden
25 Tristan Heath
26 Tyler Lancaster
28 Shane Dotson
30 Sheldon Chun Jr.
31 Aaron Smith
32 Melvin Smith
33 Alex Dickey
34 Jordan Smith
35 Kevin Comerford
40 Alex Sullivan
41 Damond Goggins
42 Zach Barry
46 Luke Weber
48 Samuel Green
50 Denny Ardman
43 Terence Lofton
54 Stetson Zumbrun
56 Steven Vinson Jr.
57 Nick Beany
58 Zac Snively
59 Josh Haase
61 Nick McWilson
64 Shawn Hannon
67 Khalid Muhammed
75 Chris Hoffman
76 Trevor Harrison
77 Sam Lucas
84 Marvin Morris
85 Brandon Hardy
88 James Washington
91 Joseph DeWitt III
93 Jordan Lee
96 Tony Moore
97 Caleb Carpenter
98 Cody Dent
Uni. Player
1 Issac Reed iii
4 Spryo Spondyl
5 Kevin Johnson
6 Kevin Krakora
7 Korey Gillissie
9 Kyle Ohradanzky
11 Darryl Jones
12 Michael Slack
13 James Coleman
15 Javon Burks
17 Joe Kasper
19 Tyler Moeglin
20 Nelson Candelario
21 Austin Cordova
22 Jerry Scholle
23 Bryon Cook
24 Kyle Dunne
25 Dan O'Brien
26 Paul Guhde
27 Davonte Greer
29 Zack Barley
30 Matt Torgler
33 Nick Cooper
34 Corey Padrutt
35 Matt Harmon
38 Nolan Sordyl
40 Chris Mohler
41 Nick Boron
42 Nick Malvasi
43 Michael Stacchiotti
44 David Flegal
46 Jake Mauer
47 John McElfresh
48 Tyler Burdoff
49 Jon Hofer
50 Anthony Lautanen
53 Sam Groff
54 Tim Pallay
57 Lucas Roberts
58 Lawrence Wolfe
60 Jason Cook
62 Andy Schultz
63 Sean Hemlick
67 Josh Lane
71 Will Piening
76 Alex Lovasz
78 Brandon Slater
80 Gabe Adams
81 Dan Reed
82 Jake O'Connor
84 Jake Brandy
85 Bo Heinemann
87 Michael Waggoner
90 Luke Riemenschneider
91 Robert Graf
93 Patrick Moran
94 Aaron Payne
95 Pete Meadows
97 Sam Gordon
99 Julian Jackson-Ross
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Muskingum Baldwin Wallace
Uni. Player
6 N.Poling
11 Xavier West
12 P.J. Banion
1 Rio Hosoi
23 Josh Snyder
24 Brandon Walker
36 Chaney Fulton
37 Ian Cottrill
38 Garrett Clark
44 R.Bartosiewicz
49 Alex Bryant
53 Nate Caplan
60 Jared Penrod
65 Evan Wiggall
66 David Stambaugh
70 Jacob Clark
72 Patrick Hoban
73 Josh Frederick
78 Frederick Lowe
80 Bryson Stephen
90 Darius Coggins
92 Jon Soto
94 Kane Smith
Uni. Player
8 Mike McGervey
9 Eric Junker
2 Josiah Holt
14 Tyler Wolf
16 Kelvin Blake
18 Joe Simonis
28 Levert Cox
31 Isaiah Kimmie
32 Billy D'Amico
36 Tevin Austin
37 Mike Aylward
3 Tim Smart
39 Nathan Ferster
45 William Krager
51 Nolan Brandt
52 Brian Stepp
55 Zac Wojciechowski
61 Alex Kurtz
64 A.J. Hale
65 Joe Hallett
66 Hayden DeYoung
69 Dylan Minick
72 Mitchell Sweet
74 Addison Carbone
77 Thomas Iverson
79 KJ Clemens
83 Jon Kuss
86 Tony Kapferer
88 Brandon Byrd
89 Anthony Taylor
92 John Allen
98 Jon Gannon
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading