College Conference of Illinois and Wisconsin Link to official site

2009 CCIW schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 5 North Central (Ill.)  19  Ohio Northern  28  Final
  Augustana  7  Coe  9  Final
  Hope  25  Illinois Wesleyan  28  Final
  Illinois College  28  Millikin  44  Final
  Carroll  10  North Park  17  Final
  Elmhurst  24  Benedictine  14  Final

Sep. 12 Illinois Wesleyan  43  Alma  7  Final
  Olivet  9  Elmhurst  17  Final
  Carthage  26  Hope  19  Final
  Millikin  42  Loras  7  Final
  Wheaton (Ill.)  29  Bethel  26  Final
  North Park  17  Rose-Hulman  48  Final
  Greenville  20  Augustana  42  Final
  Benedictine  0  North Central (Ill.)  55  Final

Sep. 19 Millikin  30  Albion  13  Final
  North Park  17  Benedictine  27  Final
  Aurora  6  Illinois Wesleyan  52  Final
  UW-Platteville  12  Augustana  31  Final
  Concordia (Wis.)  3  Wheaton (Ill.)  54  Final
  Lakeland  34  Carthage  50  Final

Sep. 26 Carthage  34  Valparaiso  24  Final
  Elmhurst  31  Chicago  6  Final
  Olivet  18  North Central (Ill.)  69  Final
  Hope  20  Wheaton (Ill.)  32  Final

Oct. 3 North Central (Ill.)  58  Millikin  0  Final
  Illinois Wesleyan  42  Carthage  16  Final
  Elmhurst  3  Augustana  21  Final
  Wheaton (Ill.)  41  North Park  6  Final

Oct. 10 Carthage  45  Elmhurst  38  Final
  Augustana  17  Wheaton (Ill.)  24  Final
  Millikin  19  Illinois Wesleyan  13  Final
  North Park  7  North Central (Ill.)  83  Final

Oct. 17 Wheaton (Ill.)  41  Millikin  7  Final
  Elmhurst  47  North Park  10  Final
  Illinois Wesleyan  7  Augustana  0  Final
  North Central (Ill.)  63  Carthage  48  Final

Oct. 24 Illinois Wesleyan  20  Elmhurst  7  Final
  North Park  7  Millikin  35  Final
  Wheaton (Ill.)  7  North Central (Ill.)  27  Final
  Carthage  20  Augustana  42  Final

Oct. 31 Elmhurst  7  Wheaton (Ill.)  38  Final
  North Central (Ill.)  22  Illinois Wesleyan  28  Final - OT
  Augustana  42  North Park  14  Final
  Millikin  28  Carthage  41  Final

Nov. 7 North Park  24  Carthage  55  Final
  Wheaton (Ill.)  17  Illinois Wesleyan  20  Final
  Millikin  36  Elmhurst  34  Final - 3OT
  North Central (Ill.)  45  Augustana  26  Final

Nov. 14 Carthage  35  Wheaton (Ill.)  30  Final
  Elmhurst  24  North Central (Ill.)  49  Final
  Illinois Wesleyan  49  North Park  0  Final
  Augustana  42  Millikin  13  Final

Nov. 21 Wabash  35  Illinois Wesleyan  41  Final - 2OT
NCAA playoffs first round

Nov. 28 Illinois Wesleyan  7  UW-Whitewater  45  Final
NCAA Division III Playoffs second round
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos