2003 E8 schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 6 Alfred  22  St. John Fisher  29  Final
  King's  21  Hartwick  14  Final
  TCNJ  28  Norwich  17  Final
  Springfield  38  Salve Regina  7  Final
  Utica  12  St. Lawrence  15  Final

Sep. 13 Norwich  13  Merchant Marine  24  Final
  Springfield  22  Montclair State  14  Final
  Rochester  17  St. John Fisher  27  Final
  Alfred  0  Ithaca  30  Final
  RPI  17  Utica  6  Final

Sep. 20 Merchant Marine  28  Springfield  49  Final
  Ithaca  19  Hartwick  18  Final
  Norwich  6  St. John Fisher  31  Final
  St. Lawrence  14  Alfred  24  Final
  Utica  0  Brockport  49  Final

Sep. 27 Hartwick  31  Utica  6  Final
  Plymouth State  0  Norwich  41  Final
  Springfield  49  Coast Guard  10  Final
  St. John Fisher  19  Ithaca  20  Final
  Alfred  7  Waynesburg  17  Final

Oct. 4 Husson  0  Utica  36  Final
  St. John Fisher  44  Hartwick  18  Final
  Union  3  Alfred  6  Final
  Ithaca  22  Springfield  51  Final
  Norwich  34  Coast Guard  7  Final

Oct. 11 Brockport  38  St. John Fisher  35  Final
  Utica  3  Mount Ida  20  Final
  Norwich  35  WPI  28  Final
  Springfield  21  Western Connecticut  7  Final
  Ithaca  55  St. Lawrence  13  Final
  Hartwick  6  Alfred  41  Final

Oct. 18 Mount Ida  12  Norwich  35  Final
  Brockport  10  Ithaca  31  Final
  Alfred  33  Utica  13  Final
  Springfield  62  Plymouth State  0  Final

Oct. 25 RPI  52  Hartwick  7  Final
  Hobart  20  Alfred  12  Final
  WPI  10  Springfield  56  Final
  Utica  0  Ithaca  49  Final
  St. Lawrence  20  Norwich  24  Final
  St. John Fisher  49  Mount Ida  0  Final

Nov. 1 Hobart  7  Ithaca  14  Final
  Hartwick  27  Union  37  Final
  Grove City  28  Alfred  21  Final
  RPI  24  St. John Fisher  17  Final
  Cortland  43  Utica  7  Final

Nov. 8 St. John Fisher  20  Hobart  12  Final
  Ithaca  40  Buffalo State  14  Final
  Alfred  14  Thiel  9  Final
  Mount Ida  13  Hartwick  34  Final
  Norwich  32  Springfield  63  Final

Nov. 15 Western Connecticut  26  Norwich  33  Final
  Utica  0  St. John Fisher  68  Final
  Springfield  21  Union  18  Final
  Hartwick  27  St. Lawrence  38  Final
  Cortland  16  Ithaca  15  Final

Nov. 22 Ithaca  14  Brockport  9  Final
  Norwich  18  Hobart  34  Final
  Cortland  37  St. John Fisher  47  Final

Nov. 29 Ithaca  33  Montclair State  13  Final
  RPI  40  Springfield  34  Final

Dec. 6 Ithaca  16  RPI  21  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos