Washington and Lee vs. Franklin & Marshall at Lancaster, Pa.
9/1/2012 at 1:00 p.m
Washington and Lee
28
Franklin and Marshall
35
Scoring 1 2 3 4 Final
Washington and Lee (0-1) 7 14 0 7 28
Franklin and Marshall (1-0) 6 8 7 14 35
Lancaster, Pa. | Sponaugle-Williamson
PARTICIPANTS
Washington and Lee Franklin and Marshall
Uni. Player
1 Sam Zimmer
2 Eli Chester
3 Brett Murray
4 Tate Bloomer
5 A. Eisenhofer
7 Luke Terna
8 Lee Peaseley
9 Zach Zoller
10 Russell Stewart
11 C. Cranford
12 Nick Lombardo
13 Alex Yacoubian
16 Brandon Taylor
17 Peter Partee
23 M. Thompson
24 Jake Rudolph
25 Doug Fraser
27 Walter Ramsey
28 Jimmy Moynahan
29 Zach Barney
30 Kirk Kaczmarek
31 Luke Heinsohn
32 Andrew Bladen
33 G. Larramendi
34 Mike Palicz
35 Sasha Vandalov
36 Jesse Jenkins
38 Joseph Beninati
39 Joseph Campbell
40 A. Digregorio
41 Alex Castelli
42 Jeff Schulte
43 Stephen Peck
46 Greg Barton
47 Mark Burlee
49 Jake Pelton
51 Mike Stefanelli
54 Patrick Wright
55 Kevin Travaline
56 Michael Unholz
57 Turner Meeks
58 Mike Reap
63 R. Monasterski
66 Chris Moore
67 C. Buckingham
68 Micah Fleet
70 Lee Cummings
72 Patrick Bell
74 C. Hollenbeck
77 Bobby Jones
79 Sam Hoskins
80 Steven Colliau
84 Stuart Scott
87 Alex Evans
91 Jack Powers
92 Tim Joyce
97 Sam Scott
99 Hal Hundley
TM TEAM
Uni. Player
1 Kenny Schultz
2 Sam Massaro
3 B Wengert
4 E.j. Schneider
5 Tim Muller
6 C.t. Marsh
7 Jordan Zackery
8 Chris DeStefano
9 Scott Williams
13 Troy Harrison
15 John Stark
18 Ryan Feulner
19 Devin Hunter
20 D Hezekia
22 Aaron Fant
23 Jonathan Struss
25 Tre Henderson
27 Peter Gumas
28 T.j. Tynan
29 Sean Davis
30 Scott Lavalva
32 Lamont Jackson
34 Mike Shin
36 Ryan Young
39 Tyler Pollick
41 Brian Velasco
43 Chris Bennett
44 Alex Regulinski
47 Lou Carothers
54 Nick Barbieri
56 Jordan Studevan
57 Sam Dickinson
60 Sami Caygoz
66 S Wojciechowski
69 Chad Tothero
77 Ryan Ignatovig
79 Kenny Provost
80 Andrew Martinez
81 Paul McGann
87 Paul Koehler
89 Nick Porcelli
90 J.r. Recchia
91 A.j. Koikoi
95 L Chubinishvili
99 John Gandolfo
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Washington and Lee Franklin and Marshall
Uni. Player
6 D. Stanfield
15 Elliott Helgans
18 Russell Schmidt
19 Richard Nelson
20 Justin Mitchell
21 Joseph Taylor
22 Michael Stovall
26 Christian Croft
44 Moody Heard
48 Jake Barr
53 John Cheretis
60 Max Krauss
61 Peter Wittwer
64 Ryan McNally
65 P.J. Cline
69 Alex Azer
71 Randy Karlson
73 Brian Lawler
75 John Barry
81 John Hewell
82 Eddie Barnes
83 P. McDonald
88 Luke Johnson
89 Bo McKown
94 Jeremy Miller
Uni. Player
10 H Robinson
14 A Carlucci
16 Brian Billak
17 Matt Magarity
21 Jordan Blair
33 Frank Strumolo
35 J Simolacaj
38 Max Havlusch
40 A.J. Kolen
42 Sam Butler
46 Ian Hartin
48 John Kampas
49 Chase Andreassi
55 Marc Palmer
59 Mike Haines
61 Logan Jury
62 R Skerrett
63 Lou Moeller
65 Frank Seitz
73 Will Canelas
74 Jonathan Cox
75 Vincent Acosta
76 M Pisarcik
82 A Castaneda
83 Tim Leone
84 A Krasnavage
85 Andrew Heird
86 Ryan Tedesco
88 Jack Gallagher
92 Sean Triandis
96 Matt Ranieri
98 Scott Hinkle
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading