Sul Ross State vs. Eastern New Mexico at Blackwater Draw, NM
9/8/2012 at 2 p.m.
Sul Ross State
35
Eastern New Mexico
38
Scoring 1 2 3 4 Final
Sul Ross State (0-2) 0 14 14 7 35
Eastern New Mexico (1-1) 7 10 0 21 38
Blackwater Draw, NM | Greyhound Stadium
PARTICIPANTS
Sul Ross State Eastern New Mexico
Uni. Player
1 Lee Carothers
3 Otis Edwards
4 A.j. Springer
5 Alex Lovan
6 X. Jefferson
7 Cordrick Mobley
8 D. Carson
9 Dillon Wolfe
10 Ian Smith
12 J. Boatwright
13 Zack Roberson
16 C. Henderson
17 Johnny Stewart
18 Jake Krchnak
21 Jural Hickman
22 Brian Thomas
26 Job Mason
28 Chase Moody
29 Kyle Alexander
32 Armel Warren
33 Cole Barton
34 Casey Sonier
36 Tyrell Franks
44 Dylan Kidd
52 Alex Shetter
54 Miquel Ramirez
55 Rudy Gilliland
56 Justin Soria
65 Miquel Martinez
71 Jackson Yezak
75 Joel Hernandez
82 Jerome Fellows
84 Jeff Peterson
86 Elias Esquivel
90 Daryn Young
94 Jacob Courvelle
97 Edward Mendez
99 Julian Johnson
Uni. Player
3 Perron Sellers
4 Chase Kyser
6 Christian Long
9 Willie Grant
10 D. Amituanai
12 Wesley Wood
14 D. Campbell
15 Jeremy Buurma
18 D. Thomas
19 Seth Bailey
20 Sonny Duran
24 Rashan Lawrence
25 J. Fullbright
28 Jason Serda
29 Ty Scott
31 L. Frazier
33 Kilisi Suai
34 Noah Brown
36 Logan O'Brien
38 Jamal Candley
39 A.J. Canales
41 Dillon Metzger
43 Kyle Stephens
45 Josh Schroeder
46 Lane Wood
49 IB Maiga
52 Call Barnard
54 John Mendoza
55 Colton Bowen
56 D. Tulikihihifo
60 Adam Gonzalez
61 Ricky Padilla
62 Dylan Jett
65 Jeremy Hathcock
69 Isaiah Porter
73 Kevin Smith
74 Cody Jurek
75 Lorenzo Murphy
78 Michael Cowden
79 Justin Ward
81 Jacob Johnson
84 Adrian Horton
85 Tyler Wencka
86 Evan Tooley
87 Charlie Savedra
88 Noelin Henry
92 Bracy McCoy
94 Dylan Baca
96 Wade Bounds
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Sul Ross State Eastern New Mexico
Uni. Player
2 Terrance Young
14 Cody Lecroy
15 John Arevalo
19 Jaylen Alfaro
20 Tim Rocha
23 Kale Ferguson
27 Michael Seely
30 Austin Dees
38 J.D. May
40 Dakota Goodwin
42 James Franks
45 Lee Young
50 Anthony Jimenez
51 C. Schwatner
62 Ray Terrazas
66 Kiddo Campbell
68 F. Atkinson
73 Alex Torres
76 Corbin Bracken
78 C. Garcia
79 R. Hernandez
80 Toby Porras
88 C. Escobar
89 Josh Harris
95 Johan Desouza
98 Leslie LaCour
TM TEAM
Uni. Player
1 Saufeni Fuahala
2 Linvel Mosby
5 Ricky Milks
7 Jude Pepke
8 Arvin Jackson
11 Joey Mendez
16 J. Houghtaling
17 Jeff Tuck
21 Willie Riley
22 Denton Allmon
23 Curtis Jackson
26 Adrine Baker
27 D. Strickland
30 Jordan Kapeli
32 Andy Lopez
35 Stefan Mills
37 Richard Medrano
40 Malcolm Butters
42 Jonathan Quint
44 Tyre Miles
47 Lloyd Black
48 Ryan Greene
51 Daniel Allen
53 T. Manifea
57 Landon Lock
58 Jeremy Doucette
63 Dustin Breeze
64 Cayman Greene
66 Idarius Ray
68 Dakota Lake
70 Chance Robledo
71 Chris Kyles
76 Jose Charles
77 Marcos Hinojos
80 L. Cannon
82 Cody Blocker
83 Dalton Britt
89 Carlos Garcia
90 M. Stephens
91 Daniel Pena
93 Anthony Torres
95 Justin Silva
97 Justin Heppler
98 Luis Reyes
99 Jacob Vigil
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
RPI at Norwich
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading