Greenville vs. Northwestern (MN) at St. Paul, Minn.
11/3/2012 at 1 p.m.
Greenville
27
Northwestern (Minn.)
16
Scoring 1 2 3 4 Final
Greenville (7-2) 0 7 6 14 27
Northwestern (Minn.) (8-2) 7 3 6 0 16
St. Paul, Minn. | Reynolds Field
PARTICIPANTS
Greenville Northwestern (Minn.)
Uni. Player
1 Josh Frewin
3 Immanuel Gamble
4 Blake Bateaste
5 Cody Lopez
7 Brendan Chambers
8 Luke Moore
11 Jace Sloan
12 Manny Cano
13 Anthony Gonzalez
15 Nathan Butler
17 Corey Light
20 Cody Hutchin
21 Steven Glover
22 Shawn Mcknight
23 Bryce Wright
27 Troy Smith
28 Ralph Regalado
29 Anthony Moore
30 Jake Mennemeier
31 Anthony Everett
32 Joey Silva
33 Cole Smith
35 Matt Edler
37 Jacob Bronars
42 Kirk Pearce
44 Anthony Osuna
48 Robert Deering
51 LaRoy Ruffin
54 Jeremy Burrows
55 Kevin Gilbert
56 Nicholas Cisneros
61 Trendon Amuzie
68 Hunter Rone
72 Ethan White
74 Joe Schoepf
75 Aleksei Von Disterlo
88 Bryan Waugh
92 Cody Brumfield
94 Isaac Barber
97 James Hudson
Uni. Player
2 Zach Markwith
3 Mitch Swanson
4 Garrett Ostrom
5 Kabakas Clark
6 Brian Lecheler
8 Cody Kielsa
10 Josh Balzer
13 Nathan Van Zee
17 Kevin Langmade
18 Joe Sutton
19 Marshall Repp
20 Chris Simon-Wallace
21 Tim Youtzy
22 Josh Sinnen
24 Austin Warner
27 Luke Sommerlot
28 Kendall Sommerl
32 Joe Smith
37 Zac Cash
40 Nathan Bellefeuille
41 Matt Dammann
44 Joey Bauman
46 Alex Zeller
50 Justin Morin
53 Ayeir Karnwie-Tuah
54 Jason Fox
55 Billy Bob May
57 Chris Kirby
59 Kassidy Cook
63 Jeff Schaper
68 Evan Voelker
80 Andrew Stein
81 Isaac Schultz
82 Ethan Zepp
88 Daniel Schultz
91 Josh Swore
99 Valentine Awasom
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Greenville Northwestern (Minn.)
Uni. Player
2 Tyler Mickles
6 Greg Schimke
9 Riley O'Regan
10 Joseph Coffey
14 T.J. Meredith
16 Don Smith
18 Seth Stanton
19 Joey Plank
1A M. Goodwine
1B Calvin Owens
1C J. Hrobowski
1D Paris Grimmett
1E Kaiwaun Martin
1F Oney Hellems
1H Heath Thomas
1I Blaine Mohart
1J Mason Dunnavant
1K Eric Spence
24 Tremil Okoebor
25 Erik Eisenbeis
26 Bobby Hughley
34 Tanner Volkman
36 J. Honeycutt
38 Jacob Stull
39 Nicholas Newton
40 Jacob Thompson
41 Clay Buhler
43 Trey Sanderfer
45 Darian Moore
46 J. Uperesa
47 Scott Boutwell
49 Cole Hagen
50 Joseph Hubbs
52 Jesse Tyrrell
53 Darius Golden
57 Matt Schuman
58 Caleb Coello
59 Justice Goeken
60 J. Pritchett
62 Chris Brooksher
63 Jonathan Cook
65 D. Henderson
66 Keith Williams
67 Josh Burton
69 Nicholas Wolosz
70 Nathan Propst
76 Deonte King
77 Payton Reed
78 Kenneth Wade
79 Seth Marshall
80 Jamal McDaniel
82 Brandon Butler
83 Andrew Perkett
85 Joey Sousan
86 Antoine Geter
87 M. Brammeier
89 Chase Willison
90 Cameron Byrd
91 Dominic Tillmon
93 Dajuan Johnson
95 Josh Enloe
96 Cody Killgore
98 Alonso Ellis
99 Cortez Cogshell
TM TEAM
Uni. Player
1 Justin Horsch
7 Jacob Fletcher
9 M. Chappell
11 Derek Ambroson
12 Grant Schoen
14 Isaac Meredith
15 Javon Snelson
23 Chase Donahue
26 Alex Andrews
29 Cyle DeBoer
30 DJ Pyle
31 Evan Ostrom
33 Michael Dexter
35 Luke Couwenhove
36 Jake Hintz
38 Taylor Kauweloa
39 Zach Swore
42 Isaac Siekawitc
43 Tim Van Bockel
47 Cody Vee
52 Matt Fox
58 Max Apple
62 Jordan Padgett
64 Ben Evans
65 AJ Wolgemuth
71 Tim Walker
72 Ryan Friesen
77 Connor Leach
83 Hayden Larson
90 CJ Smith
93 C. Vandervalk
95 Tyler Rust
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris University (Ill.) at UW-Oshkosh
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading