2019 Division III football scoreboard

Previous: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998

Scoreboards by conference: Top 25 | ARC | ASC | CCC | Centennial | CCIW | E8 | ECFC | HCAC | LL | MAC | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NACC | NCAC | NESCAC | NEWMAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | PAC | SAA | SCIAC | UMAC | USAC | WIAC

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 16 No. 1 Mary Hardin-Baylor    Sul Ross State    1:00 PM V V LS A A
Nov. 16 No. 2 Mount Union    Marietta    1:30 PM LS A
Nov. 16 No. 3 UW-Whitewater    UW-Oshkosh    7:00 PM V LS A
Nov. 16 Rose-Hulman    No. 4 St. John's    2:00 PM V LS A
Nov. 16 No. 5 Wheaton (Ill.)    Elmhurst    2:00 PM V LS
Nov. 16 Moravian    No. 6 Muhlenberg    1:00 PM V LS
Nov. 16 Austin    No. 7 Berry    2:00 PM V LS A
Nov. 16 No. 8 North Central (Ill.)    Millikin    2:00 PM V LS A
Nov. 16 No. 22 Cortland    No. 9 Ithaca    1:00 PM V LS A
  @ MetLife Stadium; East Rutherford, N.J.  
Nov. 16 No. 10 Bethel    No. 11 St. Thomas    2:10 PM V A
Nov. 16 No. 12 Salisbury    William Paterson    1:00 PM V LS A A A
Nov. 16 No. 13 John Carroll    Baldwin Wallace    1:30 PM V LS A
Nov. 16 Loras    No. 14 Wartburg    2:00 PM V LS A
Nov. 16 Christopher Newport    No. 15 Wesley    1:00 PM A
Nov. 16 Widener    No. 16 Delaware Valley    1:00 PM V LS
Nov. 16 Southwestern    No. 17 Hardin-Simmons    2:00 PM V LS
Nov. 16 No. 18 UW-Platteville    UW-River Falls    2:00 PM V LS A
Nov. 16 No. 19 Chapman    La Verne    4:00 PM V LS LS
Nov. 16 No. 20 Johns Hopkins    McDaniel    12:00 PM V V LS
Nov. 16 No. 21 Susquehanna    Juniata    1:00 PM V LS
Nov. 16 No. 23 Case Western Reserve    Carnegie Mellon    2:00 PM V LS A
Nov. 16 No. 24 Redlands    Occidental    4:00 PM V LS LS A
Nov. 16 George Fox    No. 25 Linfield    4:00 PM V LS
Nov. 16 Merchant Marine    Coast Guard    TBA LS
Nov. 16 Becker    University of New England    12:00 PM V LS
Nov. 16 Mass-Dartmouth    Westfield State    12:00 PM V LS
Nov. 16 WPI    Norwich    12:00 PM V LS
Nov. 16 MIT    Springfield    12:00 PM V LS
Nov. 16 Curry    Salve Regina    12:00 PM V LS
Nov. 16 Hobart    Rochester    12:00 PM V LS A
Nov. 16 Catholic    Maine Maritime    12:00 PM V
Nov. 16 Finlandia    Alma    12:00 PM V LS
Nov. 16 Bridgewater State    Massachusetts Maritime    12:00 PM V LS
Nov. 16 Framingham State    Worcester State    12:00 PM V LS
Nov. 16 Lycoming    Stevenson    12:00 PM V LS
Nov. 16 Grove City    Thiel    12:00 PM V LS
Nov. 16 RPI    Union    12:00 PM V LS A
Nov. 16 Wilkes    King's    12:00 PM V LS A
Nov. 16 Plymouth State    Western Connecticut    12:00 PM V LS
Nov. 16 Endicott    Nichols    12:00 PM V LS
Nov. 16 St. Lawrence    Buffalo State    12:00 PM V LS
Nov. 16 Hartwick    Utica    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Kean    Montclair State    1:00 PM V LS
Nov. 16 Alfred    St. John Fisher    1:00 PM V LS
Nov. 16 Brockport    Morrisville State    1:00 PM LS A
Nov. 16 Apprentice    Southern Virginia    1:00 PM LS
Nov. 16 Kalamazoo    Trine    1:00 PM
Nov. 16 Kenyon    Denison    1:00 PM V LS LS
Nov. 16 Husson    Western New England    1:00 PM V LS
Nov. 16 Ferrum    Emory and Henry    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Washington and Lee    Shenandoah    1:00 PM V LS A A
Nov. 16 Albion    Olivet    1:00 PM V LS
Nov. 16 Wooster    Hiram    1:00 PM A
Nov. 16 Hampden-Sydney    Randolph-Macon    1:00 PM V LS A A
Nov. 16 Guilford    Bridgewater    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Maryville (Tenn.)    N.C. Wesleyan    1:00 PM V LS
Nov. 16 Adrian    Hope    1:00 PM LS A
Nov. 16 Huntingdon    LaGrange    1:00 PM V LS
Nov. 16 Gettysburg    Franklin and Marshall    1:00 PM V V LS
Nov. 16 Allegheny    Oberlin    1:00 PM V LS
Nov. 16 Ohio Wesleyan    Wittenberg    1:00 PM V LS
Nov. 16 TCNJ    Rowan    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Waynesburg    Washington and Jefferson    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Geneva    Westminster (Pa.)    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Lebanon Valley    Albright    1:00 PM V LS
Nov. 16 Misericordia    Alvernia    1:00 PM V LS
Nov. 16 Ursinus    Dickinson    1:00 PM V
Nov. 16 Bethany    St. Vincent    1:00 PM V LS A
Nov. 16 Mount St. Joseph    SUNY-Maritime    1:00 PM V LS
Nov. 16 Lake Forest    TBD    1:00 PM V
Nov. 16 Minnesota-Morris    Greenville    1:00 PM V LS
Nov. 16 Eureka    Rockford    1:00 PM V LS
Nov. 16 East Texas Baptist    Louisiana College    1:00 PM V LS
Nov. 16 Northwestern (Minn.)    Iowa Wesleyan    1:00 PM V LS
Nov. 16 MacMurray    St. Scholastica    1:00 PM V LS
Nov. 16 Concordia-Chicago    Benedictine    1:00 PM V LS
Nov. 16 TBA    Chicago    1:00 PM V
Nov. 16 Lawrence    TBD    1:00 PM
Nov. 16 Wabash    DePauw    1:07 PM LS A A
Nov. 16 Wilmington    Otterbein    1:30 PM LS
Nov. 16 Anderson    Manchester    1:30 PM V LS
Nov. 16 Heidelberg    Ohio Northern    1:30 PM LS A
Nov. 16 Bluffton    Defiance    1:30 PM V LS
Nov. 16 Muskingum    Capital    1:30 PM V LS A
Nov. 16 Franklin    Hanover    1:30 PM V LS
Nov. 16 Brevard    Greensboro    2:00 PM V LS
Nov. 16 Washington U.    Carroll    2:00 PM V LS
Nov. 16 Sewanee    Hendrix    2:00 PM V LS
Nov. 16 Concordia (Wis.)    Wisconsin Lutheran    2:00 PM V LS
Nov. 16 Concordia-Moorhead    Carleton    2:00 PM V LS A A
Nov. 16 St. Olaf    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Nov. 16 Dubuque    Nebraska Wesleyan    2:00 PM V LS A A
Nov. 16 Millsaps    Birmingham-Southern    2:00 PM V LS
Nov. 16 Luther    Simpson    2:00 PM V LS A
Nov. 16 Martin Luther    Crown    2:00 PM V LS
Nov. 16 Belhaven    Howard Payne    2:00 PM V LS
Nov. 16 North Park    Illinois Wesleyan    2:00 PM V LS
Nov. 16 Augustana    Carthage    2:00 PM V LS A
Nov. 16 Central    Coe    2:00 PM V LS
Nov. 16 McMurry    Texas Lutheran    2:00 PM V LS A
Nov. 16 UW-La Crosse    UW-Stevens Point    2:00 PM V LS A A
Nov. 16 UW-Stout    UW-Eau Claire    2:10 PM V LS A A
Nov. 16 Trinity (Texas)    Rhodes    3:00 PM V LS
Nov. 16 Whittier    Cal Lutheran    4:00 PM V LS
Nov. 16 Puget Sound    Lewis and Clark    4:00 PM
Nov. 16 Pacific Lutheran    Willamette    4:00 PM V LS
Nov. 16 Pomona-Pitzer    Claremont-Mudd-Scripps    4:00 PM V LS
Nov. 16 Whitworth    Pacific    4:00 PM V LS A
Nov. 16 Methodist    Averett    6:00 PM LS
Nov. 16 Aurora    Lakeland    7:00 PM V LS
Nov. 16 Hamline    Augsburg    8:00 PM