Eureka vs. Crown at St. Bonifacius, Minn
9/15/2012 at 1:00 pm
Eureka
17
Crown
14
Scoring 1 2 3 4 Final
Eureka (2-1) 7 0 7 3 17
Crown (1-2) 0 0 0 14 14
St. Bonifacius, Minn | Storm Field
PARTICIPANTS
Eureka Crown
Uni. Player
2 Jake Bane
3 Matt Mogged
4 Wes Robinson
5 Matt Dawson
6 Frankie Bray
7 Travis Huber
9 Matt Stevenson
10 Ben Mills
12 J. Jefferson
16 Jake Rutherford
17 Sam Durley
19 Will Hansen
21 Zack Myers
22 Aaron Pearlman
23 Jacob Carls
24 C. Watson
25 Jordan Hodel
26 Drew Duffy
30 Patrick Simms
33 Ethan Lord
34 Murad Abbed
35 Lee Edwards
36 Zach McCoy
40 Zach Clayton
41 Matt Daugherty
43 Steve Snider
44 Dan Bolsen
45 Rocky Boyer
46 Donovan Lewis
47 Stew McGinnis
51 Alex Anderson
54 Cody Johnson
62 J.r. Lester
63 D.t. Thornton
74 Craig Wilson
75 Josh Girard
76 Mike Gruninger
78 Jon Deedrick
80 Jordan Kindred
83 J. Kawczynski
84 D'Anthony Doss
85 Cody Followell
94 Robert Ford
TM TEAM
Uni. Player
2 Jquan Scott
3 Cody Ward
5 Josh Ganados
6 Terrell Thomas
7 Kentavis McNich
8 David Ruzga
9 Logan Carstense
10 Ben Brummer
12 Kyle Knox
14 Wes Safford
17 Ben Olson
18 Amos Schmidt
20 Aaron Keller
21 Eli Dahl
22 Cheepheng Her
23 Andrew Lowden
24 Thomas Morimoto
25 Adam Helvie
26 Kurt Fickle
27 Isaac Edlund
28 Keith Bode
35 Gabriel Merchan
37 Jacob Pardee
39 Sebastian Alvar
40 Josh Pelkey
42 Kalen Thrane
44 Jordan Pardee
46 Robbie Sauter
47 Zach Jusczak
51 Brenden Price
52 Zayne Ellis
57 Corey Whittle
59 Zach Sutherland
63 Michael Graber
71 Mitch Johnson
73 Max Moser
74 Alex Fellerman
85 Nick Graber
88 Brandon Welch
92 Drew Zoromski
97 Bobby Hopper
DID NOT PARTICIPATE
Eureka Crown
Uni. Player
1 Aaron Frazier
11 Jacob Blackard
13 Mason Hillier
14 Mike Alberty
15 Cody Cloud
18 Trae Harris
20 Jeff Petersen
27 Nick Blakey
28 Corey Dawson
29 Robert Thompson
31 Robert Gilliam
37 Andy Hallbeck
38 Pete Moyemont
42 Tyler Schuler
48 Paul Webb
52 Austin Beeson
53 Brandon Schuler
55 Hayden Ward
58 Kody Gravitt
61 Ryan McGowan
64 Patrick Brinson
66 John Kurtz
68 Connor Cooney
70 Trey Hughes
71 Max Hutchison
72 Matt Friend
73 Zach Thomas
77 Kevan Frank
79 Javier Rivera
89 Robert Bong
93 Eddie Soto
Uni. Player
4 Ethan Keller
11 Freddie Lawler
13 Micah Houfek
15 Shawn Kelly
33 Richard Garcia
41 William Anderso
44 Steven Grafsky
49 Robert Smartnic
50 Dylan Salisbury
65 Jack Eggen
75 Mike Rutz
77 David Yang
78 Dakota Poissant
79 Dane Wagner
80 Andy Norgaard
86 Grant Roethel
91 Ralph Kennedy
TM TEAM
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
Live Stats Audio
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
RPI at Norwich
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading