Presentation vs. Crown at St. Bonifacius, Minn
10/6/2012 at 1:00 pm
Presentation
20
Crown
41
Scoring 1 2 3 4 Final
Presentation (1-5) 0 7 0 13 20
Crown (2-4) 0 21 6 14 41
St. Bonifacius, Minn | Storm Field
PARTICIPANTS
Presentation Crown
Uni. Player
1 Will Vealy
2 Stephen Braswell
3 Gavin Voss
8 Matthew James
10 Derek Buthe
12 Jalanni James
14 Chayson Lawson
15 Austin Lake
16 Eric Schueth
17 Kole Olsen
18 Kwasi Vaughters
21 Gemechu Anderson
25 Keenan Honore
26 Darrion Gray
28 DeMarcus Cox
31 Brady Fuhrman
32 Sam Desai
35 Orlando Torres
41 Samuel Banks
42 Garrett Fraser
43 Wyatt Sumption
46 Kirby Kragenbri
49 Markes Thomas
50 Derrick Jones
51 Josh Boyda
54 Corrie Smith-Dennis
55 Wade Brandner
64 Tate Rinehart
65 Tyler Marcuson
66 Dave Dubreuse
69 Lupe Cano
71 Blake Olson
72 Connor O'Daniel
77 Dustin Yorek
80 Sean Haderlie
84 Tyler Sumption
87 Jarred Tarrel
88 Lamar Brown
93 Matt Dean
96 Kyle Woodward
99 Ethan Bohle
Uni. Player
3 Cody Ward
4 Ethan Keller
6 Terrell Thomas
7 Kentavis McNich
8 David Ruzga
9 Logan Carstense
10 Ben Brummer
12 Kyle Knox
13 Micah Houfek
14 Wes Safford
16 Luke Matson
17 Ben Olson
18 Amos Schmidt
21 Eli Dahl
22 Cheepheng Her
24 Thomas Morimoto
25 Adam Helvie
26 Kurt Fickle
27 Isaac Edlund
35 Gabriel Merchan
37 Jacob Pardee
39 Sebastian Alvar
40 Josh Pelkey
41 William Anderso
42 Kalen Thrane
44 Jordan Pardee
46 Robbie Sauter
47 Zach Jusczak
49 Robert Smartnic
51 Brenden Price
52 Zayne Ellis
57 Corey Whittle
59 Zach Sutherland
63 Michael Graber
71 Mitch Johnson
73 Max Moser
74 Alex Fellerman
75 Mike Rutz
86 Grant Roethel
88 Brandon Welch
92 Drew Zoromski
97 Bobby Hopper
DID NOT PARTICIPATE
Presentation Crown
Uni. Player
4 Brendan Anderso
5 Jordan Taylor
6 Dillon Wasko
7 Camden Thomas
11 Cullen O'Brien
13 Justin Nelson
19 Jaelen Palacios
20 Justin Brooks
22 Dalton Tutino
23 Anthony Woller
24 George Green
27 Max Guzman
29 Omar Clinton
30 Dyllan Day
33 Elgin White
34 Jarael Hornsby
36 Nicholas Budig
37 Malcol Bell
38 Hunter Wick
40 John Kuchac
44 Mike Smith
45 Brett Mayher
47 DJ McClendon
48 Conner DeKalb
52 Jesus Fisher
53 George Jackson
56 Everett Fandric
57 Derek Stahlman
60 Josh Molash
63 Brent Plumski
67 Dan Severson
68 Stanley Liaga
81 Greg Oster
82 Brendan Tow
91 Robert Panton
94 Chris Burdorf
TM TEAM
Uni. Player
2 Jquan Scott
5 Josh Ganados
11 Freddie Lawler
15 Shawn Kelly
16 Luke Matson
20 Aaron Keller
23 Andrew Lowden
28 Keith Bode
33 Richard Garcia
44 Steven Grafsky
50 Dylan Salisbury
65 Jack Eggen
77 David Yang
78 Dakota Poissant
79 Dane Wagner
80 Andy Norgaard
85 Nick Graber
91 Ralph Kennedy
TM TEAM
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos