2014 Division III football schedule

Previous seasons:

2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 1 Amherst    Trinity (Conn.)    TBA
Nov. 1 Bates    Bowdoin    TBA
Nov. 1 Colby    Tufts    TBA
Nov. 1 Middlebury    Hamilton    TBA
Nov. 1 Wesleyan    Williams    TBA
Nov. 1 Millsaps    Berry    TBA
Nov. 1 Becker    Mount Ida    TBA
Nov. 1 SUNY-Maritime    Castleton State    TBA
Nov. 1 Anna Maria    Husson    TBA
Nov. 1 Plymouth State    Worcester State    TBA
Nov. 1 Baldwin Wallace    Capital    TBA
Nov. 1 Kean    TCNJ    TBA
Nov. 1 Ohio Northern    Marietta    TBA
Nov. 1 Montclair State    Cortland State    TBA
Nov. 1 UW-Whitewater    UW-Platteville    TBA
Nov. 1 Pacific Lutheran    Puget Sound    TBA
Nov. 1 Pacific    Lewis and Clark    TBA
Homecoming / Senior Day
Nov. 1 Mass-Dartmouth    Western Connecticut    12:00 PM
Senior Day
Nov. 1 Gallaudet    Norwich    12:00 PM
Nov. 1 Framingham State    Massachusetts Maritime    12:00 PM LS V
Nov. 1 Maine Maritime    Salve Regina    12:00 PM
Nov. 1 College of Faith    Wesley    12:00 PM
Nov. 1 Union    Hobart    12:00 PM
Nov. 1 Moravian    Gettysburg    1:00 PM
Nov. 1 Catholic    Guilford    1:00 PM
Nov. 1 Wittenberg    Ohio Wesleyan    1:00 PM A
Nov. 1 Olivet    Albion    1:00 PM
Nov. 1 Stevenson    Widener    1:00 PM
Nov. 1 DePauw    Wooster    1:00 PM
Nov. 1 Randolph-Macon    Shenandoah    1:00 PM LS V A
Nov. 1 Emory and Henry    Washington and Lee    1:00 PM
Nov. 1 Hampden-Sydney    Bridgewater (Va.)    1:00 PM
Nov. 1 Trine    Kalamazoo    1:00 PM
Nov. 1 Lakeland    Alma    1:00 PM
Nov. 1 Thiel    Carnegie Mellon    1:00 PM
Nov. 1 Hope    Adrian    1:00 PM
Nov. 1 Western New England    Curry    1:00 PM
Nov. 1 Muhlenberg    Dickinson    1:00 PM
Nov. 1 Franklin and Marshall    Susquehanna    1:00 PM
Nov. 1 Alfred    Salisbury    1:00 PM
Nov. 1 Averett    Methodist    1:00 PM
Nov. 1 Ithaca    Brockport State    1:00 PM
Nov. 1 St. Norbert    Lawrence    1:00 PM
Nov. 1 Southern Virginia    Rowan    1:00 PM
Nov. 1 Lycoming    Misericordia    1:00 PM
Nov. 1 St. Lawrence    WPI    1:00 PM
Nov. 1 Frostburg State    Hartwick    1:00 PM
Nov. 1 Johns Hopkins    Ursinus    1:00 PM
Nov. 1 Case Western Reserve    Washington U.    1:00 PM LS V
Nov. 1 Wisconsin Lutheran    Rockford    1:00 PM
Nov. 1 Benedictine    Concordia (Wis.)    1:00 PM
Nov. 1 MacMurray    Northwestern (Minn.)    1:00 PM
Nov. 1 N.C. Wesleyan    Maryville (Tenn.)    1:30 PM
Nov. 1 Geneva    Washington and Jefferson    1:30 PM
Nov. 1 Thomas More    Waynesburg    1:30 PM
Nov. 1 Heidelberg    Wilmington    1:30 PM
Nov. 1 Manchester    Rose-Hulman    1:30 PM LS V
Nov. 1 John Carroll    Muskingum    1:30 PM
Nov. 1 Mount Union    Otterbein    1:30 PM
Nov. 1 Southwestern    Austin    2:00 PM
Nov. 1 Concordia-Chicago    Aurora    2:00 PM
Nov. 1 Concordia-Moorhead    St. Thomas    2:00 PM
Nov. 1 Centre    Hendrix    2:00 PM
Nov. 1 St. John's    Augsburg    2:00 PM
Nov. 1 UW-Stout    UW-Eau Claire    2:00 PM
Nov. 1 Bethel    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Nov. 1 St. Olaf    Hamline    2:00 PM
Nov. 1 Lake Forest    Cornell    2:00 PM
Nov. 1 Illinois Wesleyan    North Central (Ill.)    2:00 PM
Nov. 1 Birmingham-Southern    Rhodes    2:00 PM
Nov. 1 Trinity (Texas)    Texas Lutheran    2:00 PM
Nov. 1 Hardin-Simmons    Mary Hardin-Baylor    2:00 PM
Nov. 1 Simpson    Central    2:00 PM
Nov. 1 Wartburg    Buena Vista    2:00 PM
Nov. 1 Ripon    Beloit    2:00 PM
Nov. 1 Carroll    Macalester    2:00 PM
Nov. 1 Howard Payne    Louisiana College    2:00 PM
Nov. 1 Carthage    Millikin    2:00 PM
Nov. 1 Wheaton (Ill.)    Elmhurst    2:00 PM
Nov. 1 North Park    Augustana    2:00 PM
Nov. 1 Coe    Luther    2:00 PM
Nov. 1 Crown    Martin Luther    2:00 PM
Nov. 1 Greenville    Westminster (Mo.)    2:00 PM
Nov. 1 Iowa Wesleyan    Eureka    2:00 PM
Nov. 1 St. Scholastica    Minnesota-Morris    2:00 PM
Nov. 1 Illinois College    Knox    2:00 PM
Nov. 1 Monmouth    Grinnell    2:00 PM
Nov. 1 UW-La Crosse    UW-River Falls    2:00 PM
Nov. 1 George Fox    Whitworth    3:30 PM
Nov. 1 Ferrum    Greensboro    4:00 PM
Nov. 1 Redlands    Whittier    4:00 PM
Nov. 1 Cal Lutheran    Claremont-Mudd-Scripps    4:00 PM
Nov. 1 Willamette    Linfield    4:00 PM
Nov. 1 LaGrange    Christopher Newport    7:00 PM
Nov. 1 La Verne    Chapman    10:00 PM
Nov. 1 Pomona-Pitzer    Occidental    10:00 PM
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos
Maintenance in progress.

What We're Reading